Eski AKP’li Belediye Başkanına Perihan Koca’dan Tepki: “Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Eski AKP’li Belediye Başkanına Perihan Koca’dan Tepki: “Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti”

Bu haber 11 Mayıs 2024 - 12:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Eski AKP’li Belediye Başkanına Perihan Koca’dan Tepki: “Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti”

DEM Partili Ali Bozan, Akdeniz Belediye eski Başkanı Mustafa Gültak’ın başkanlık maaşının dışında şirketlerden her ay 33 bin 800 lira maaş aldığını açıkladı. Perihan Koca da kayyım tartışmalarıyla ilgili “Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti” dedi.

Hakların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, 2019-2024 yılları arasında Akdeniz Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Mustafa Gültak ve başkan yardımcısı Onur Gümüştok’un hem belediyedeki görevlerinden hem de belediye şirketlerinden maaş aldığını açıkladı.

DEM Parti Mersin Milletvekilleri Ali Bozan ve Perihan Koca, Mersin’de basın toplantısı düzenledi. Seçimlerden kısa süre önce eski AKP’li Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, belediye müdürleri ve bazı gazetecilerin sahte seçmen kaydını tespit ettiklerini hatırlatan Bozan, “Sahte seçmen, hayalet seçmen skandalıyla ilgili savcılıklara suç duyurusunda bulunmuştuk. Yapanların yanına kâr kalmasına izin vermeyeceğiz” dedi.

‘BELEDİYE ŞİRKETLERİNDEN DE MAAŞ ALMIŞLAR’

Gültak ve ekibinin, seçimleri kazanmak için her türlü yola başvurduğunu vurgulayan DEM Partili Bozan, şunları söyledi:

“Belediye Meclisi’nin denetim raporlarına bakınca AKP’li Gültak ve ekibinin seçimleri kazanmayı neden çok istediği anlaşılıyor. Geçmiş dönemden ortaya çıkan kimi rakamlar, kimi kişilere ödenen maaşlar ücretler vicdan yaralayıcı.

Akdeniz Belediyesi’nin iki şirketi var. Şirketlerinden birinde 10, diğerinde 6 kişi yönetim kurulu üyesi adı altında maaş alıyor. Bu kişilerden eski Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, belediye şirketlerinden birinden başkanlık maaşının dışında her ay 33 bin 800 lira maaş almış. Yönetim kurulu üyesi olarak maaş almış. Bu vicdansızlıktır. Gültak’ın özel kalem müdürü olan ve başkan yardımcısı da yapılan Onur Gümüştok da belediyeden aldığı maaşın dışında bir de bu şirket üzerinden 20 bin lira maaş almış” diye konuştu.

‘ATI ALAN ÜSKÜDAR’I GEÇTİ DÖNEMİ BİTTİ’

DEM Parti Mersin Milletvekili Perihan Koca da Hürriyet Gazetesi yazarı Nedim Şener’in Akdeniz Belediyesi’nin de aralarında bulunduğu 27 belediyeye kayyım atanacağı iddialarını değerlendirdi. Koca, şöyle konuştu:

“Biz demokratik koşullarda seçime gitmedik. Sadece Mersin’de değil, Türkiye genelinde. En temel yaşam hakkı olan seçme ve seçilme hakkının baştan gasp edildiği bir koşulda, bir siyasi iklimde seçime gittik. Hayalet seçmenleri bulmak için üç hafta kapı kapı gezdik. Kars Belediyesi’nin, Şırnak Belediyesi’nin kaybedildiğini kim söyleyebilir? Kayyım adına gelmeden önce kayyımın farklı şekillerini gördük.

Dolayısıyla kayyımın farklı versiyonlarıyla zapturapt altına alınmaya çalışılıyoruz. İşte şimdi kalemi satılmış bir tetikçi, 27 belediyeye kayyım atanmasının söz konusu olabileceğini söylüyor. Tüm emek demokrasi güçleri ile beraber kayyım güçlerini nasıl çöpe atacağımıza dair Van’da çok ciddi bir cevap verdik. Öyle kalmadı artık. Atı alan Üsküdar’ı geçti dönemi bitti. Bu dönemde izin vermek yok. Başta bizler, halkın iradesini kendi görev ve sorumluluğumuzu bilerek buradan ilerleyeceğiz.”

‘ALACAĞIM TAZMİNATI SOKAK HAYVANLARINA BAĞIŞLAYACAĞIM’

Hastanede annesiyle ilgilenen bir hemşireyi eski bir Türk ismine sahip olduğu için odadan kovduğu iddiası üzerine de konuşan Koca, “2016’da vefat eden annemi de işin içine soktukları kirli bir kara propaganda yürütülüyor. Buna ilişkin pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağız Tazminat davasından gelen ücreti de sokak hayvanlarına bağışlayacağım” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş