Eski AKP’li vekil, ABD’deki Filistin’e destek eylemi haberini de erişime engelletti

Eski AKP Milletvekili Cuma İçten, kendisiyle ilgili haberleri erişime engelletirken “ABD’de Filistin’e destek eylemi yapan öğrencilere polis saldırdı” haberini de erişime engelletti. Akıllara yine “Hakimler erişim engeli kararlarını nasıl veriyor?”..

Eski AKP’li vekil, ABD’deki Filistin’e destek eylemi haberini de erişime engelletti
Son Güncelleme: Whatsapp

Eski AKP Milletvekili Cuma İçten, kendisiyle ilgili haberleri erişime engelletirken “ABD’de Filistin’e destek eylemi yapan öğrencilere polis saldırdı” haberini de erişime engelletti. Akıllara yine “Hakimler erişim engeli kararlarını nasıl veriyor?” sorusu geldi.

Rüşvet skandalları ile uzun süre gündem olan yargı yine tartışma yaratacak bir kara imza attı.

Eski AKP Milletvekili Cuma İçten, avukatı Uğur Tepe aracılığıyla dün Küçükçekmece 1. Sulh Ceza Hâkimliği’ne başvurarak, kendisiyle ilgili 306 haber ve içeriğin erişime engellenmesini talep etti.

Küçükçekmece 1. Sulh Ceza Hâkimi Yusuf Kılınç ise aynı gün talebi kabul etti, İçten’in istediği tüm haber ve içerikler için erişim engeli ve içerikten çıkarma kararı verdi. Kılınç’ın 306 içeriği bir gün içerisinde nasıl inceleyip erişim engeli kararı verdiği bilinmezken başka bir skandal açığa çıktı.

Hakim Kılınç, Cuma İçten ile alakası olmayan, Filistin’e destek eylemi haberini bile erişime engelledi. soL Haber’de 2 Mayıs tarihinde “ABD’deki üniversite protestolarında polis şiddeti arttı: Tüm kamplar dağıtılıyor” başlığıyla yayımlanan ve erişime engellenen haberde “ABD’de Filistin yanlısı öğrencilere dönük polis müdahaleleri şiddetlenerek devam ettiği” anlatılıyordu.

Ayrıca Kılınç, İçten’in sahtecilik suçundan aldığı hapis cezasıyla ilgili haberi dahi erişime engelletti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.