Eşkiyalardan Bakana protesto

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Artvin Valisi Kemal Cirit Hopa Kaymakamlığı’na girerken protesto edildi. ‘Hopa’ya çevik kuvvet yığacağınıza, arama kurtarma ekibi yığsaydınız bu insanlar ölmezdi’ diyen iki..

Son Güncelleme: Whatsapp
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Artvin Valisi Kemal Cirit Hopa Kaymakamlığı’na girerken protesto edildi. ‘Hopa’ya çevik kuvvet yığacağınıza, arama kurtarma ekibi yığsaydınız bu insanlar ölmezdi’ diyen iki kişinin protestosu üzerine Vali ve Bakan Kaymakamlık binasına kaçtı. Polislerin konuşmayı yapanların üzerine gelmesi üzerine çevrede bulunanlar “Doğru söylüyorlar, niye susturmaya çalışıyorsunuz’ diyerek tepki gösterdi

 Hopa’da 8 ölümle sonuçlanan taşkın ve heyelanların ardından Artvin Valiliği saatler süren suskunluğu ölü sayısı açıklamak için bozmuş, halk göçüklerin altından yakınlarını çıkarmak için seferber olmuş, yetkililerin ortada görünmemesi, arama kurtarma faaliyetlerinin eksikliği tepkiyle karşılanmıştı. Bugün Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve Artvin Valisi Kemal Cirit Hopa’ya geldi. Kaymakamlık binasına giderken protesto edilen Bakan ve Vali binaya kaçtı.

Bakan ve Vali’nin oluşturduğu heyeti Hopalılar, “Buraya Çevik Kuvvet Polisi yığacağınıza memlekete arama kurtarma ekibi yığsaydınız bu insanlar yaşamını kaybetmezdi. Dereleri betonla kapladınız geldi aldı canımızı. Kentleşmeyi bozdunuz, ıslah edeceğiz diye dereleri kuruttunuz şimdi geldiniz burada 10 tane ölümün sorumlusu olarak poz verip “biz kurtardık” diyeceksiniz, yapamazsınız …Artvinliler madenlere, derelerin taşlarla örülmesine karşı çıktılar. Biz buraya milletvekili istemiyoruz, burdaki afetin tespit edilmesi için bağımsız bir heyetin oluşturulmasını istiyoruz” sözleri ile protesto etti. Protesto üzerine polis hareketlenince çevredekiler neden susturmaya çalışıyorsunuz, doğru söylüyorlar diyerek polise tepki gösterdi..

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.