ESP FINDIKLI İLÇE ÖRGÜTÜ BASKINLARI KINADI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ESP FINDIKLI İLÇE ÖRGÜTÜ BASKINLARI KINADI

Bu haber 14 Ocak 2021 - 17:34 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ESP FINDIKLI İLÇE ÖRGÜTÜ BASKINLARI KINADI

Ezilenlerin Sosyalist Partisi üye ve yöneticilerine yönelik 12 ilde düzenlenen ev ve parti binası baskınlarında ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş’ın da aralarında bulunduğu 48 kişi gözaltına alındı.
Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) üye ve yöneticilerine yönelik İzmir merkezli 12 ilde bu gece ve sabah saatlerinde polis tarafından ev ve parti binaları baskınları düzenlendi. ESP Eş Genel Başkanı Özlem Gümüştaş, ETHA muhabiri Pınar Gayıp, HDP PM üyesi Sıtkı Güngör’ün aralarında bulunduğu 48 kişi gözaltına alındı.
fındıklı ilçe örgütünden kınama
Bu gün sabaha karşı Ezilenlerin Sosyalist Partisine yapılan siyası soykırım operasyonu ve gözaltılar ESP Fındıklı ilçe örgütünde yapılan açıklamayla protesto edildi. Açıklamayı ESP Fındıklı ilçe temsilcisi Tugay Köşe yaptı. Açıklamaya EMEP, HDP, Sol parti ve Halkevleri destek verdi.
PARTİ TABELAMIZ PARÇALANDI

İşte Fındıklı ESP den yapılan açıklama;
“Bu gün sabaha karşı bir çok ilde eş zamanlı olarak İzmir cumhuriyet başsavcılığının talimatıyla partimiz ESP,SGDF,ETHA,BEKSAV,HDP üye yöneticileriyle birlikte Kaldıraç okurlarına karşı yapılan gözaltı operasyonlarında ev ve kurum baskınları yapılmış İzmir Yamanlar ESP ilçe örgütünün kapısı kırılmış ve hatta hızını alamayan güvenlik güçleri tarafından parti tabelası parçalanmıştır.

SOSYALİSTLERE KARŞI BASKILAR GELİŞTİRYORLAR
AKP,MHP iktidar bloğunun yönetememe krizinin içinde debelendiği bu günlerde başta üniversite gençliğinin kayyum rektör atamasına karşı koydukları tepkiyle birlikte işçi ve emekçilerin yolsuzluk ve yoksulluk karşısındaki tepkileri karşısında çözüm üretemeyen iktidar güçlerinin ezilenlerin öncü güçleri olan sosyalistlere karşı geliştirdikleri baskı, işkence, gözaltı ve tutuklama saldırısıyla emekçileri örgütsüz eştirmeye çalışmaktadırlar.
BASKILAR GÖZALTILAR BİZİ YILDIRAMAZ
Gözdağı vermek için öteden beri uyguladıkları sindirme operasyonlarından bu güne kadar hiçbir sonuç alınamadığı gibi bundan sonrada hiçbir netice alamayacaklardır. Yapılan bu saldırıları ezilen halkların insanca yaşam umuduna yapılmış saldırı olarak değerlendiriyor, gözaltına alınan bütün yoldaşlarımızın ve dostlarımızın derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz.
BASKILAR GÖZALTILAR BİZİ YILDIRAMAZ
ESP UMUTTUR UMUT DİMDİK AYAKTA”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA