Faşist İsrail katliamda sınır tanımıyor. Kiliseye saldırdı Bir anne ile kızı öldü

İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyinde Hıristiyan sivillerin sığındığı bir Katolik Kilisesi’nin avlusuna keskin nişancılarla ateş açtı. Bir anne ile kızı öldürüldü. İngiliz vekil Moran, aile üyelerinin kilisede olduğunu, insani durumun kötüleştiğini..

Faşist İsrail katliamda sınır tanımıyor. Kiliseye saldırdı Bir anne ile kızı öldü
Son Güncelleme: Whatsapp
İsrail ordusu, Gazze’nin kuzeyinde Hıristiyan sivillerin sığındığı bir Katolik Kilisesi’nin avlusuna keskin nişancılarla ateş açtı. Bir anne ile kızı öldürüldü. İngiliz vekil Moran, aile üyelerinin kilisede olduğunu, insani durumun kötüleştiğini söyledi.

‘YERLEŞKE İÇİNDE YÜRÜRLERKEN ATEŞ AÇILDI’

Kudüs Latin Patrikliği’nin X hesabından yapılan açıklamaya göre, iki Hristiyan kadın dün (16 Aralık) kilise yerleşkesi içinde bulunan Rahibeler Manastırı’na yürüdükleri sırada İsrail ordusundan keskin nişancılar tarafından vurularak öldürüldü. Nahide ve kızı Samar’a hiçbir uyarı yapılmadan ateş açıldığını belirtilen açıklamada, “Hiçbir savaşçının bulunmadığı ibadethanenin sınırları içinde, acımasız bir biçimde öldürüldüler” denildi. Açıklamada, “Biri, diğerini güvenli bölgeye taşımaya çalışırken vuruldu” denilirken, yedi kişinin de “kilise yerleşkesindekileri korumaya çalışırken ateş açılması sonucunda yaralandığı” bilgisi verildi.

TANK SALDIRISINDA YANGIN ÇIKTI, ELEKTRİK KESİLDİ

Patrikhane’den dün sabah yapılan açıklamada, bir İsrail tankının içinde 54 engelli kişinin bulunduğu kilise yerleşkesinin bir bölümüne ateş açtığı belirtilmişti. açıklamaya göre, yapıdaki tek elektrik kaynağı olan jeneratör bu saldırı sonrasında çıkan yangında devredışı kaldı ve bazı engelli kişilerin solunum cihazları kullanılamaz hale geldi.

İNGİLİZ VEKİL: NOEL’İ GÖREMEYEBİLİRLER

İngiliz vekil Moran da geniş ailesinden bir babaanne, oğlu, eşi ve 11 yaşındaki ikiz çocuklarının, savaşın ilk haftasındaki İsrail saldırılarında evlerinin yıkılması üzerinde bu kiliseye sığınıklarını söyledi. Akrabalarının 60 günden uzun süredir onlarca kişi ile birlikte kilisede bulunduğunu söyleyen Moran, “Artık Noel’e kadar hayatta kalıp kalamayacaklarından emin değilim” dedi.

Moran, BBC ile söyleşisinde aile üyeleri ile zaman zaman WhatsApp üzerinden haberleşebildiklerini anlattı. Buna göre, ailenin bir üyesi (dede) hastaneye erişimi olmadığı için ölürken, hayatta kalan diğer beş kişinin de artık gıda veya suya erişimi yok. Moran’ın ailesi, İsrail askerlerinin son 24 saatte kilise yerleşkesine girerek bir odayı işgal ettiğini de söyledi.

Geçen hafta salı günü kiliseye giriş yapan bir çöp toplayıcısı ile bir temizlik görevlisinin de öldürüldüğü belirtildi. Moran’ın akrabalarının gönderdiği ve BBC’nin gördüğü bir fotoğrafta, iki kişinin cesedinin kilisenin dışındaki sokakta yerde yattığı görülüyor. Buna göre, cesetler çürümeye başlamış durumda. (DIŞ HABERLER)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.