Fevziye Yıldız Çakmak İyi Parti Rize Örgütü’nden Milletvekili Aday Adayı Oldu - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Fevziye Yıldız Çakmak İyi Parti Rize Örgütü’nden Milletvekili Aday Adayı Oldu

Bu haber 29 Mart 2023 - 15:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Fevziye Yıldız Çakmak İyi Parti Rize Örgütü’nden Milletvekili Aday Adayı Oldu

İyi Parti Ankara İl Delegesi olan Fevziye Yıldız Çakmak bugün İyi Parti Rize İl Örgütü’nden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Açıklamaya İyi Parti Rize İl ve İlçe yöneticileri ile üyelerinin yanı sıra Anavatan Partisi Trabzon Eski Milletvekili Ali Kemal Başaran katıldı.

“MEVCUT HÜKÜMETİN ZAFİYETİ YÜZÜNDEN ADAY OLMAYA KARAR VERDİM”

Adaylık açıklamasında konuşan Çakmak şunları ifade etti: “Bu önemli günde yanımda olduğunuz için herkese teşekkür ediyorum. Heyecanlıyım ancak bu heyecan benim güçlü yanım. Heyecanım olduğu sürece başarılı oluyorum. Bildiğiniz üzere depremi yaşadık. Ve depremde insanların çok zor durumda kalması ile depremde hükümetin zafiyeti ile kayıplarımızın bana verdiği cesaretle milletvekili aday adayı olmaya karar verdim.

“RİZE’DE CUMHURİYET TARİHİNİN İLK KADIN MİLLETVEKİLİ OLUP HERKESE BİR KAPI AÇMAK İSTİYORUM”

Rize’den aday adayı oldum çünkü Rize benim nefes alabildiğim yer. Çocukluğumdan beri Rize’yle bağım hiç kopmadı. Zaten babam da buna müsaade etmedi adeta memleketini taparcasına seven bir babaya sahiptim. Rizeli kadınlara sesleniyorum, umarım Rize’den cumhuriyet tarihinin ilk kadın milletvekili olurum ve herkes için bir kapı açarım. Kadınlarla birlikte çalışmayı heyecanla bekliyorum çünkü biz birlikte kazanacağız ve bunun için de çok az bir zaman kaldı. Herkesin yolu açık olsun, memleketimiz için kim hayırlıysa o milletvekili olsun. İyi ki buradayım, çok onur ve gurur duyuyorum. Herkese sevgi, selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Fevziye Yıldız Çakmak Kimdir;

1973 yılında Pazar doğdu. TED Ankara Koleji ve ODTÜ Matematik mezunu. Başarı Elektronik Şirketler Grubu’nda Finans’tan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak 18 yıl görev aldıktan sonra, 2017 yılında faaliyet alanı Teknoloji Danışmanlığı olan kendi şirketini kurdu. Ankara İyi İl Parti İl delegesi olan Çakmak, 14 Mayıs’ta yapılacak genel seçimlerde Rize milletvekili aday adayı oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA