Gezi mağdurları CHP ‘meclisi’nde

  Gezi mağdurları CHP ‘meclisi’nde CHP, Gezi eylemleri sırasında polis şiddetine uğrayanları belediye meclisi listesine aldı. CHP, Gezi eylemleri sırasında polis şiddetine uğrayanları belediye meclisi listesine aldı. Birçok ilçe belediye başkan adayını belirleyen CHP..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Gezi mağdurları CHP ‘meclisi’nde

CHP, Gezi eylemleri sırasında polis şiddetine uğrayanları belediye meclisi listesine aldı.
CHP
Gezi eylemleri sırasında polis şiddetine uğrayanları belediye meclisi listesine aldı.

Birçok ilçe belediye başkan adayını belirleyen CHP şimdi de belediye meclisi listelerini açıklamaya başladı. CHP, Gezi eylemleri sırasında polis şiddetine uğrayanları belediye meclisi listesine aldı. Ethem Sarısülük‘ün kardeşi İkrar Sarısülük, gözünü kaybeden işçi Dalsüren ve başına gaz fişeği atılan Dilan Ece Yıldız listede yer aldı.

‘Gezi eylemleri sırasında mağdur olanları’ belediye meclis listelerinden aday göstereceğini ilan eden CHP, Ankara’da polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük’ü Yenimahalle’den, polisin attığı boyalı mermiyle gözünü kaybeden Muharrem Dalsüren’i Mamak’tan, kafasına gaz fişeği atılan Dilan Ece Yıldız’ı Çankaya’dan listeye alacak. Çankaya Belediye Meclisi için yapılan ön seçimde ise 68 kuşağının öğrenci liderlerinden Deniz Gezmiş’in yeğeni Funda Gezmiş birinci sırada çıktı.

Dilan da belediye listesinde
Hafta sonu 20 saati aşan mesainin ardından pek çok önemli ilçede belediye başkan adaylarını belirleyen CHP’de belediye meclis ve il genel meclisi listelerini belirlemeye çalışılıyor. YSK’nın takvimine göre 18 Şubat’a kadar isimleri tespit etmek zorunda olan CHP yönetimi, bir süre önce verdiği sözü tutarak, Gezi eylemleri sırasında devletin şiddetine maruz kalanları ve ailelerini parti listelerinden aday göstermeye hazırlanıyor.
CHP, doğrultuda ilk adımı Ankara’da attı. Ankara Kızılay’da polis kurşunuyla ölen Ethem Sarısülük’ün kardeşi İkrar Sarısülük, yaşadığı Yenimahalle’de belediye meclisi listesine alınacak. Başına gaz bombası isabet eden ve üç gün yoğun bakımda kalan üniversite öğrencisi Dilan Ece Yıldız da Çankaya’da belediye meclis listesine yerleştirilecek.
Belediye işçisi Mamak’ta

 

Polis müdahalesinde gözünü kaybeden Çankaya Belediyesi işçisi Muharrem Dalsüren Mamak, yüzünü isabet eden gaz fişeğiyle yaralanan Davut Yıldız ise Etimesgut’tan belediye meclisi listelerinin üst sıralarına yerleştirilecek. Gezi mağdurlarının İstanbul, Antalya, Eskişehir, Hatay ve İzmir’de de belediye meclisi listelerinden aday gösterilmesi bekleniyor.
Partinin Avcılar Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Dr. Handan Toprak Benli, Gezi olayları sırasında Gezi Parkı revirinde nöbet tutan doktorlar arasında yer alıyordu. Benli, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun kurucusu olduğu Özel Avcılar Hospital’da Başhekim Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.