Havva Anadan Hava aldılar!

Sipariş haber asparagas çıktı Yeşil Yola karşı mücadele veren Çamlıhemşin halkının simgesi haline gelen Havva ana lakaplı Rabiye Bekar için ‘Havva ananın çiftliği ortaya çıktı, Sen Neymişsin Havva ana’ başlıkları..

Son Güncelleme: Whatsapp

Sipariş haber asparagas çıktı
Yeşil Yola karşı mücadele veren Çamlıhemşin halkının simgesi haline gelen Havva ana lakaplı Rabiye Bekar için ‘Havva ananın çiftliği ortaya çıktı, Sen Neymişsin Havva ana’ başlıkları ile yapılan haberin asılsız olduğu ortaya çıktı. Bakın gerçekte o habere konu olan yapının durumu neymiş.

O HABERİN ASLI BAKIN NEYMİŞ

Sipariş üzerine yapıldığı anlaşılan habere bahse konu olan ahşap yapının kaçak olmadığı, bitişiğindeki birkaç metre karelik tuvalet inşaatının izinsiz yapıldığı gerekçesiyle 2003 yılında geçici süre durdurulduğu anlaşıldı. Üstelik o tesisin Başbakan Erdoğan’ın da ağırladığı biliniyor. İzinsiz yapıldığı için geçici süre durdurulan tuvaleti ‘kaçak çiftlik’ diye sunan haber siteleri için hukuk süreci ve beraberinde tazminat süreci başlatıldığı öğrenildi.

BU HABERLERİN AMACI BİRİLERİNE YARANMAK MI?

Ayder Yaylasında küçük bir tuvaleti koca bir çiftlik diye sunarak haber yapan ve kamuoyunu yanıltan bazı basın yayın kuruluşlarının kimlerden talimat alarak böyle bir karalama kampanyası başlattığı ya da birilerine yaranmak veya ticari işlerini artırmak için mi bu haberleri yaptıkları şimdiden merak konusu oldu.

AYDER’DEKİ ÖNEMLİ KİŞİLERİN KAÇAK BİNALARINI GÖRMEDİLER

Ayder Yaylası SİT alanı, Milli Park, Belediye Mücavir Alanı ve Turizm Koruma Alanı olmasına rağmen kaçak ve betonarme yapıların yükselişi bir türlü engellenemedi. Üstelik bu kaçak yapıları yapanların önemli mevkilerdeki kişiler olduğu da iddia ediliyor. Havva ananın birkaç metrelik tuvaletini çiftlik diye sunanlar bu kaçak yapıları neden görmezler?. Yoksa bu kaçak yapıları yapanlarla ticari bir ilişkileri mi var?. Bu yapıları bir kez haber sitelerine taşıdılar mı?. Çamlıhemşin’de Yeşil yolu istemeyenlerin gerçekte neden karşı çıktıklarını biliyorlar mı?. O insanları bir kez zahmet edip dinlediler mi?. Bu soruların cevapları kamuoyunda merakla bekleniyor.

HAVVA ANAIN OĞLU TULUM SANATÇISI BÜLENT BEKAR KONUŞTU:

İşte Bülent Bekar’ın açıklaması

“1994 yılında kurulan yöresel mimariye uygun, ruhsatlı yöresel etkinlikleri ve horon geceleri ile ilklere imza atan, Ayder i markalaştıran, dünyaya tanıtan, yöresel yemekleri tekrar dünyaya hatırlatan, başbakandan dünya başkanlarına kadar her kesim insanı ağırlayan bir mekandan bahsediyorsunuz.. 2003 yılında yaptırdığı WC nedeni ile de yargılanan bir Mekan(o tarihte Ayder de umumi bir wc yoktu ve işletmemiz ücretsiz bu hizmeti veriyordu) Eğer tamamen ahşap ve yöre mimari yapısına uygun bu işletmeden bahsediyorsanız yanlış haber yaptınız.. Ama size söyle yardımcı olabilirim.. Ayder in girişinden başlayarak sonuna kadar bir bakın bakalım, yaylada 5 katın üzerinde kaç tane betonarme bina yapılmış ve bunların kaç tanesi yöre mimarisine uygun ve ruhsatlı.. Bunu haber yapacak cesaretiniz varsa o zaman sizi samimi bulabiliriz.. Ama yapamazsınız çünkü içinde millet vekilleri, bürokratlar, genel müdürler, belediye başkanları olmak üzere birçok kişinin kaçak ruhsatsız ve yöre mimarisine aykırı binaları ile karşılaşacaksınız.. Hodri meydan.. İşte size haber çıkın işin içinden ve kamuoyunu aydınlatın.. Tabiiki yıllarca insanlara bir şekilde müsamaha edilerek yapılmasına göz yumulan bu işletmeler hiçbir şekilde bu gün zarar göremeyecek, insanların emekleri heba edilemeyecektir.. Ama yapmamız gereken bundan sonra elimizi vicdanımıza koyarak adil bir düzen getirmek, belli bir kural çerçevesinde imar sorunlarını çözmek, halkı bu adaletsiz durumdan kurtarmak olacaktır.. Kimse yakmak yıkmak peşinde değil bu zarardan en hızlı şekilde dönerek çözüm üretmek zorundadır.. Ayder de başlayan ve şimdi Yeşil Yol ile devamına sebep olacak bu TALAN dan süratlice vaz geçilmelidir.. Kimsenin gücü benim binbir cefa ile halkımın yaptığı emeği yıkamayacaktır.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.