Hayvan Barınağına Tam Not

 Anadolu Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Nesrin Çıtırık ve beraberindeki heyet, Rize Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon Merkezine hayran kaldı. Çıtırık, Rehabilitasyon Merkezinde yaptığı incelemelerin ardından Belediye Başkanı Reşat Kasap’ı tebrik etti…

Son Güncelleme: Whatsapp

 Anadolu Hayvan Hakları Federasyon Başkanı Nesrin Çıtırık ve beraberindeki heyet, Rize Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon Merkezine hayran kaldı. Çıtırık, Rehabilitasyon Merkezinde yaptığı incelemelerin ardından Belediye Başkanı Reşat Kasap’ı tebrik etti.

hayvan_barinagi

REHABİLİTASYON MERKEZİ SAHİPSİZ HAYVANLARI KUCAKLIYOR

Trabzon’da düzenlenen Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu 12’nci Bilgilendirme ve Koordinasyon toplantısının ardından Rize ve ilçelerini ziyaret eden federasyon temsilcileri, Rize Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon Merkezinde de incelemeler yaparak Veteriner Hekim Mehmet Rakıcı’dan bilgi aldı. Rakıcı, Rehabilitasyon Merkezinde kısırlaştırma, bakım ve tedavilerin yapıldığını, çok ciddi kırık vakalarında ise Belediyenin dışarıdan hizmet alımı yaptığını dile getirdi. Rakıcı, “Hayvan bakım evi bulunan fakat yatarsiz olan ilçelere hem örnek teşkil ediyoruz hem de birkaç ilçe belediyesinin bu konudaki eksiklerini Rize Belediyesi olarak tedavi, kısırlaştırma ve benzeri işlemleri yerine getirerek gerçekleştiriyoruz.” dedi.

RİZE BELEDİYESİ KARADENİZ BÖLGESİNDE ÖRNEK GÖSTERİLECEK

Rehabilitasyon merkezini gezen heyet, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ı ziyaret ederek, Rize Belediyesi bünyesinde bulunan sokak hayvanları Rehabilitasyon Merkezinin Karadeniz bölgesinde Hayvan haklarının korunması doğrultusunda örnek teşkil eden çalışmalar gerçekleştirdiğini gözlemlediklerini dile getirdiler. Federasyon Başkanı Nesrin Çıtırık, gördükleri manzaradan ötürü Başkan Kasap’a teşekkür etti. Çıtırık, amaçlarının hayvan hakları ihlallerinin önüne geçmek olduğunu söyledi.

BAŞKAN KASAP: “HAYVAN HAKLARI İHLALLERİ SONA ERECEK”

Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Veteriner İşleri Müdürlüğünün Rize’deki hayvanseverlerle işbirliği içerisinde bölgedeki hayvan haklarını koruma konusunda hassasiyet gösterdiğini dile getirdi. Hayvan hakları ihlallerinin önüne geçilmesi konusunda toplantılar yaptıklarını söyleyen Başkan Kasap, gönüllüler ve hemşehrilerimizle ortak paydada buluşarak, hayvan hakları ihlallerini sona erdireceklerini ifade etti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.