betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

HDP HEYETİ ARTVİN VALİSİNİ YALANLADI

HDP İHDP milletvekilleri Hopa ilçesindeki sel ve heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu- HDP İstanbul Milletvekili Paylan: “Dere yataklarındaki evlerin acilen boşaltılması gerekiyor. GENÇAĞA KARAFAZLI.. HDP İstanbul Milletvekilleri Beyza Üstün ve Garo HDP milletvekilleri Hopa ilçesindeki sel ve heyelan..

Son Güncelleme: Whatsapp

HDP İHDP milletvekilleri Hopa ilçesindeki sel ve heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu- HDP İstanbul Milletvekili Paylan: “Dere yataklarındaki evlerin acilen boşaltılması gerekiyor.

GENÇAĞA KARAFAZLI..

HDP İstanbul Milletvekilleri Beyza Üstün ve Garo HDP milletvekilleri Hopa ilçesindeki sel ve heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu- HDP İstanbulMilletvekili Paylan: “Dere yataklarındaki evlerin acilen boşaltılması gerekiyor. Çok ciddi can güvenliği riski var”- HDP İstanbul Milletvekili Üstün: “Bir daha yağış olduğunda daha kötü sonuçlar olabilir. Buranın acilen afet bölgesi ilan edilmesi gerekiyor” Artvin‘in Hopailçesinde yaşanan sel ve heyelanlar nedeniyle bölgeye gelen HDP milletvekillerinden oluşan heyet incelemelerde ve görüşmelerde bulundu.HDP İstanbul Milletvekilleri Garo Paylan ve Beyza Üstün ile beraberindeki parti üyeleri sel ve heyelan bölgelerinde incelemelerin ardından vatandaşları dinledi. Paylan ve Üstün daha sonra Artvin ValisiKemal Cirit‘i Hopa Kaymakamlığı‘nda ziyaret etti. Paylan, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, derelerin belli kalıplara sokulmaya çalışılarak daraltıldığını, doğanın bir şekilde yolunu bulduğunu belirtti.Pek çok bölge, mahallenin su ve balçık altında olduğunu ifade eden Paylan, “Dere yataklarındaki evlerin acilen boşaltılması gerekiyor. Çok ciddi can güvenliği riski var. Yeni bir selde can riskleri var” dedi. Bazı mahallelerde riskli evlerde vatandaşların oturmaya devam ettiğinin altını çizen Paylan, “İvedilikle bu evlerin boşaltılması lazım. Mutlaka bu evler kamulaştırılarak yaşam ve barınma haklarının korunarak kamulaştırılması lazım. İvedilikle riskli evlerin yıkılması gerekiyor. Bölgenin de acilen afet bölgesi ilan edilmesi gerekiyor. Hopa‘da ve bütün Karadeniz‘de set vurulmaya çalışılan dereler maalesef yollarını buluyor ve insanlarımızın canları ciddi anlamda tehlikede. Bu anlamda acil eylem planı ortaya konması gerekiyor” diye konuştu.Milletvekili Beyza Üstün ise Hopa‘da olağanüstü bir hal olduğunu kaydederek, şunları söyledi: “Ulaşılamayan evler ve köyler var. Ne durumda oldukları bilinmeyen halktan insanlar var. Her an çamurlu bir sel yeniden gerçekleşebilir. Meteoroloji Mühendisleri Odası bir çalışma hazırlıyor. Bölge suya doymuş durumda. Yağışı bir daha kaldıramaz durumda. Bir daha yağış olduğunda daha kötü sonuçlar olabilir. Buranın acilen afet bölgesi ilan edilmesi gerekiyor.”Üstün, Meclis’te bölgenin afet bölgesi ilan edilmesi için çalışmalar yürüteceklerini, yarayı birlikte saracaklarını sözlerine ekledi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.