HDP YE SALDIRI GİRESUN EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİ TARAFINDAN KINANDI - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

HDP YE SALDIRI GİRESUN EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİ TARAFINDAN KINANDI

Bu haber 20 Haziran 2021 - 17:27 'de eklendi ve kez görüntülendi.
HDP YE SALDIRI GİRESUN EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİ TARAFINDAN KINANDI

Giresun Emek ve Demokrasi Platformu, HDP İzmir İl Binası’na yapılan silahlı saldırı eyleminde hayatını kaybeden Deniz Poyraz için basın açıklaması yaptı.

“SALDIRI DEMOKRASI VE HALK İRADESİNE YÖNELİKTİR”

Açıklamada , Saldırının, demokrasiyi, halk iradesini ve ülkemizin geleceğini hedef aldığı belirtilen açıklamada, ”Tarihimizde hemen her kontrgerilla saldırısında gördüğümüz politik simgeler, uluslararası bağlantılar, kolluk güçlerinin “ihmalleri”, “kimseyle bağlantısı olmayan münferit bir meczup” olarak ilan edilen failler ve bir süre sonra saldırıya uğrayanları suçlama taktikleri bu saldırıda da aynen kendini göstermiştir” ifadelerine yer verildi.

“BUNLAR İYİ GÜNLERİNİZ DAHA NELER OLACAK”
İktidarın ve emrindeki medyanın kışkırtıcı, ayrıştırıcı, bölücü ve hedef gösteren söylemlerini saldırıya neden olarak gösteren platform, şu değerlendirmeleri yaptı: “Bu saldırı, kapısında her an polis bekleyen, “etrafında kuş uçurtulmayan” bir binada gerçekleşmiştir. Bu saldırgan Suriye’de cihatçı çetelerin ve kontrgerillanın “operasyon” ve “egemenlik” bölgelerinde “görev” almıştır.
Bu saldırı, halkın tek başına iktidara son verdiği 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası terör döneminin hatırlatıldığı; muhalif gazetecilere ve siyasetçilere saldıranların cezasız kaldığı hatta övüldüğü ve terfi ettirildiği; muhalefetin “bunlar iyi günleriniz, daha neler olacak” diye tehdit edildiği; iktidar-yargı-sermaye-mafya ve medya ilişkilerindeki kirli çamaşırların iç çatışmalar sonucu birer birer ortaya döküldüğü bir dönemde gerçekleşmiştir.

“KARANLIK TABLONUN SORUMLULARI BU CİNAYETİ SORUŞTURAMAZLAR”
Manzaranın izaha gereksinimi yoktur. Bu karanlık tablodan sorumlu olanlar, bu cinayeti soruşturamaz, bu çürümüşlüğün hesabını soramaz. Bütün yönleri ile çürüyen bu düzenin üzerimize çöküşünü beklemek de akılcı değildir. Çünkü bu düzen çökerken daha fazla acı, kan, gözyaşı, işsizlik, yoksulluk, adaletsizlik, savaş, baskı ve zulüm getirmektedir.
Türkiye bu karanlık gidişe mahkûm değildir!

“EMEK VE DEMOKRASI GÜÇLERİNİ DAYANIŞMAYA ÇAĞRIYORUZ”
Bu enkazın yıkıntıları arasından emeğin, barışın ve demokrasinin egemen olduğu bir ülkeyi, omuz omuza kardeşçe yeniden kurmak için kaybedilecek her vakit, çocuklarımızın ve ülkemizin geleceğinden çalınacaktır. En önemli güvencemiz, bu ülkenin kültürel, bilimsel birikimi ve bu toprakların köklü emek, barış, demokrasi mücadelesi geleneğidir”.
Demokrasi için acil birlik, acil dayanışma ve acil mücadele çağrısı yapılan açıklamada”
Bizler emek ve meslek örgütü olarak, yarın çok geç olmadan tüm emek, barış ve demokrasi güçlerini, tüm kişileri ve kurumları dayanışma içinde olmaya ve omuz omuza mücadeleye çağırıyoruz” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA