betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

HES, MES VARMINAN

 MNG’NİN HES INADINI HALK GECE PROTESTO ETTİ HES, MES VARMINAN GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN ARHAVİ-İkinci kez ‘ÇED olumlu’ raporu ile birlikte gece çalışma izni de verilen Kavak HES şantiyesinden gelen gürültüler nedeniyle..

Son Güncelleme: Whatsapp

 MNG’NİN HES INADINI HALK GECE PROTESTO ETTİ

HES, MES VARMINAN

GENÇAĞA KARAFAZLI-ARTVİN

ARHAVİ-İkinci kez ‘ÇED olumlu’ raporu ile birlikte gece çalışma izni de verilen Kavak HES şantiyesinden gelen gürültüler nedeniyle uyuyamadıklarını söyleyen bölge halkı, gece şantiye önünde protesto gösterisi düzenledi.

Cihani Deresi üzerinde iki yıl önce yapımına başlanan 14 megavatlık Kavak Hidroelektrik Santral projesi için Rize İdare Mahkemesi’nin iptal ettiği ‘ÇED Olumlu’ raporunu yeniden alan MNG Holding’e bağlı Arhavi Elektrik Üretim Şirketi’ne, Artvin Valiliği gece de çalışma izni verdi.

Verilen çalışma izni sonrası Gece sürdürülen çalışmalar yöre halkını rahatsız edince halk sokağa döküldü. Çalışmalar nedeniyle gürültüden uyuyamadıklarını söyleyen bölge halkı i tepkilerini gece çalışma yapılan şantiye önünde toplanarak dile getirdi.

 ‘MNG derelerden elini çek’, ‘Yeter artık, gürültü istemiyoruz’ gibi pankartlar taşıyan grup adına konuşan ve gece çalışmalarında oluşan gürültü nedeniyle uyuyamadıklarını dile getiren Zeliha Ocaklı şunları söyledi:

 “Gündüz emeğimiz için akşama kadar çay tarlasında çalışıp yoruluyoruz. Gece evimizde dinlenmek, uyumak istiyoruz. Ama gürültüden uyuyamaz olduk. Bizim yaşam hakkımız yok mu? Yaşam hakkımızı neden elimizden alıyorlar. Gündüz sıcak havada dereye iniyorduk, serinliyorduk. Şimdi dereye de giremiyoruz. Halkın malı olan derelerimiz bir avuç zengine peşkeş çekildi artık hiçbir şekilde derelerimizden yararlanamıyoruz.”

Protesto esansında Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı şantiye önünde oturma eylemi yapan grup Lazca, ‘HES istemiyoruz’ anlamına gelen ‘Hes, Mes varmınan’ sloganları attı. Grup bir süre şantiye önünde bekledikten sonra dağıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.