İsrail’in Batı Şeria baskınları sıkı direnişle karşılaştı: 5 Filistinli öldürüldü

Batı Şeria’ya bir dizi baskın düzenleyen İsrail’in Kalkilya ve çevresinde sıkı direnişle karşılaşmasıyla şiddetli çatışmalar çıktı. 5 Filistinliyi öldüren İsrail askerleri, yaralı bir Filistinliyi tekmeleyip yerde sürüklerken görüntülendi., İsrail’in 7..

İsrail’in Batı Şeria baskınları sıkı direnişle karşılaştı: 5 Filistinli öldürüldü
Son Güncelleme: Whatsapp

Batı Şeria’ya bir dizi baskın düzenleyen İsrail’in Kalkilya ve çevresinde sıkı direnişle karşılaşmasıyla şiddetli çatışmalar çıktı. 5 Filistinliyi öldüren İsrail askerleri, yaralı bir Filistinliyi tekmeleyip yerde sürüklerken görüntülendi.,

İsrail’in 7 Ekim’de Gazze Savaşı başlatmasına koşut saldırılarını yoğunlaştırdığı Batı Şeria yine kanlı bir gece geçirdi. Batı Şeria’ya bir dizi baskın düzenleyen İsrail güçlerinin Kalkilya kenti ve çevresinde Filistinlilerin sıkı direnişiyle karşılaşmasıyla şiddetli çatışmalar çıktı.

YARALIYI KAFASINA TEKME ATARAK YERLERDE SÜRÜKLEDİLER

5 Filistinliyi öldüren İsrail askerlerinin yerde yatan yaralı bir Filistinlinin kafasına tekme attığını ve yerlerde sürüklediğini gösteren video da yayımlandı. Filistin sağlık personeli, yaralıya ulaşmaya çalışırken İsrail güçleri tarafından hedef alındıklarını söyledi.

İSRAİL ORDUSU: PATLAYICILARLA SALDIRDILAR

İsrail, işgal altında tuttuğu Batı Şeria’da bir gecede en az bir düzine baskın düzenlendi; bunların en ciddisi, Batı Şeria’nın kuzeyinde, Kalkilya kentinin doğusundaki küçük kasaba Azzun’da gerçekleşti.

İsrail ordusunun Azzun baskınında 4 Filistinli öldürüldü, bir İsrail askeri de yaralandı.

“İsrail askerlerine patlayıcılarla saldıran ve bir eve barikat kuran dört Filistinlinin öldürüldüğünü” açıklayan ordu, bu kişilerin taşıdığını iddia ettiği üç Carlo hafif makineli tüfeğin fotoğrafını da yayımladı.

Ordu, Azzun’daki dört Filistinlinin yanısıra, “Kalkilya’da düzenlediği baskın sırasında ateş açan bir Filistinliyi daha vurarak öldürdüğünü” duyurdu.

FİLİSTİNLİLERİN CESETLERİNİ YANLARINDA GÖTÜRDÜLER

Al Jazeera, “İsrail ordusunun öldürdüğü Filistinlilerin cesetlerini yanında götürdüğünü, bunun İsrailliler için alışılmadık bir durum olmadığını” belirtti. Şehitlerin Naaşlarını Geri Alma Girişimi’ne göre İsrail, Filistinlilere ait 450 cenazeye el koymuş durumda.

CENİN, HEMEN HER GECE BASKINA UĞRUYOR

İsrail ordusu, dün gece Cenin kentine ve Cenin Mülteci Kampı’na da buldozerler eşliğinde şiddetli bir baskın düzenledi. Filistin direnişinin merkezlerinden biri olan Cenin, hemen her gece baskına uğruyor.

324 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

7 Ekim’den beri, İsrail saldırılarında Batı Şeria’da öldürülen Filistinli sayısı 324’e, yaralanan Filistinli sayısı 3800’e ulaştı.

4 BİN 936 FİLİSTİNLİ ESİR ALINDI

Filistin Esirler Cemiyeti ve Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) bağlı Filistin Esir İşleri Heyeti, İsrail’in geceki basınlarına ilişkin ortak yazılı açıklama yaptı.

Açıklamaya göre İsrail güçleri El Halil, Doğu Kudüs, Ramallah, Kalkilya, Nablus, Eriha ve Tulkerim kentlerinde düzenlediği baskınlarda 2 kadın ve bir yaralının aralarında bulunduğu 26 Filistinliyi gözaltına aldı. İsrail’in 7 Ekim’den bu yana işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te gözaltına aldığı Filistinlilerin sayısı 4 bin 936’ya çıktı. (Al Jazeera,Dış Haberler)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.