betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

İsrail’in Gazze Saldırılarına ABD’den Tepki

ABD’de ülke genelindeki üniversite kampüslerine yayılan “İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki” eylemlerine başkent Washington’da bulunan Georgetown ve George Washington üniversitelerinde okuyan öğrenciler ve Chicago eyaletinde bulunan Northwestern öğrencileri de katıldı. ABD’nin..

İsrail’in Gazze Saldırılarına ABD’den Tepki
Son Güncelleme: Whatsapp
ABD’de ülke genelindeki üniversite kampüslerine yayılan “İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki” eylemlerine başkent Washington’da bulunan Georgetown ve George Washington üniversitelerinde okuyan öğrenciler ve Chicago eyaletinde bulunan Northwestern öğrencileri de katıldı.

ABD’nin New York kentindeki Columbia Üniversitesi yönetimi ile öğrenciler arasında Gazze protestosu gerginliği devam ederken, İsrail’in saldırılarına karşı öğrenci protestoları, diğer üniversitelerde de yayıldı. İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için Berkeley Üniversitesi (UC Berkeley) kampüsünde kamp kuran öğrencilerin eylemleri devam ediyor. İsrail hükümetine teknoloji sağlanmasına karşı çıkmasının ardından işten çıkarılan Google çalışanları da kampüsteki protestolara katıldı.

ABD’de ülke genelindeki üniversite kampüslerine yayılan “İsrail’in Gazze’ye saldırılarına tepki” eylemlerine başkent Washington’da bulunan Georgetown George Washington ve Chicago eyaletinde bulunan Northwestern üniversitelerinde okuyan öğrenciler de katıldı. ABD’nin önde gelen üniversitelerinden Georgetown ile George Washington üniversitelerinde bazı öğrenciler, sabah saatlerinde kampüslerinin bahçesinde toplanmaya başladı.

Georgetown Üniversitesinin ana kampüsünün ortasında yer alan büyük bahçede bir araya gelen yüzlerce öğrenci, “Özgür Filistin” ve “Gazze’de hemen ateşkes” sloganları attı. Bazı öğrenciler ise polisin sınırlı izin verdiği alanlarda çadırlar kurdu. Ellerinde taşıdıkları pankartlarla Gazze’deki İsrail saldırılarına tepkilerini ortaya koyan öğrenciler, daha sonra toplu halde George Washington Üniversitesi (GW) kampüsüne doğru yürümeye başladı. Başkentin en büyük üniversitelerinden George Washington Üniversitesi’nin ana kampüsündeki bahçede bir araya gelen yüzlerce öğrenci de sloganlar atarak Gazze’ye desteklerini dile getirdi.

07.00 İLE 19.00 SAATLERİ DIŞINDAKİ GÖSTERİ İZİN VERİLMEYECEK

GW güvenlik görevlileri ise çevrede güvenlik önlemleri alarak öğrenci temsilcilerine sabah saat 07.00 ile akşam 19.00 arasında kampüste gösteri yapabileceklerini ve bu saatler dışında gösteri izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bahçede çadır kurmak üzere hazırlık yapan öğrencilerin sayısının artması ve diğer üniversite kampüslerinde olduğu gibi eylemlerin bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

BÖLÜM BAŞKANI GÖZALTINA ALINDI

Filistin yanlısı gösteriye katılan Emory Üniversitesi Felsefe Bölümü Başkanı Noelle McAfee, polis tarafından gözaltına alındı. McAfee’nin gözaltına alındığı anlar sosyal medyada hızla yayıldı.

NOELLE MCAFEE KİMDİR?

Noëlle McAfee, 2010 yılından bu yana ders verdiği Emory Üniversitesi’nde felsefe profesörü ve kadın, toplumsal cinsiyet ve cinsellik çalışmaları ile psikanalitik çalışmalar alanlarında bağlı öğretim üyesi.

McAfee daha önce Brandeis Üniversitesi’nde Allen-Berenson Misafir Felsefe ve Kadın Çalışmaları Doçenti olarak görev yapmak da dahil olmak üzere çeşitli üniversitelerde ders verdi.

BİR PROFESÖR DAHA GÖZALTINDA

ABD’deki Emory Üniversitesi’nin ekonomi profesörü Caroline Fohlin, kampüste düzenlenen Filistin’e destek gösterisinde polis tarafından kafasını betona çarpılarak gözaltına alındı.

GECE NÖBETİ DEVAM EDİYOR

ABD’nin Chicago eyaletinde bulunan Northwestern Üniversitesi’nde de eylemler gece boyunca devam ediyor. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda protestoyu gece devam ettirecek olan bin 500 öğrencinin devraldığı belirtildi.

HOLOKOST’TAN KURTULAN YAHUDİDEN GAZZE GÖSTERİLERİNE DESTEK

ABD’de üniversitelerde yayılan “Gazze’ye destek” gösterilerine katılan 88 yaşındaki Amerikalı Yahudi Marione Ingram, İsrail’i protesto eden öğrencileri “kahraman” olarak nitelerken “Holokost’tan kurtulmuş birisiyim. Burada Gazze’deki katliamı protesto etmek için bulunuyorum. Amerika’nın bu katliamı fonlamayı bırakmasını istiyorum. İsrail’in komşularını bombalamayı sonlandırmasını istiyorum.” dedi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.