İSTANBUL KADIKÖY’DE ARTVİN İÇİN EYLEM

 Artvin Cerattepe’de çıkarılmak istenen madene karşı Artvin’de halkın verdiği mücadeleye İstanbul’dan destek geldi. İstanbul’da yaşayan Artvinliler ve çevreciler dün akşam saat 7.30’da Kadıköy Boğa’da toplanarak Artvin’de maden firmasının bölgeye araçlarını..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Artvin Cerattepe’de çıkarılmak istenen madene karşı Artvin’de halkın verdiği mücadeleye İstanbul’dan destek geldi. İstanbul’da yaşayan Artvinliler ve çevreciler dün akşam saat 7.30’da Kadıköy Boğa’da toplanarak Artvin’de maden firmasının bölgeye araçlarını ve iş makinalarını sokmak istemesine tepki gösterdiler.

15 Şubat akşamı Artvin kent merkezine çevre illerden polis kuvvetleri takviye edilerek maden firmasının bölgeye girmesinin önünü açmaya çalışan polise karşı Artvinliler Atmaca bölgesinde direniyor. Çok sayıda aracın yolu kapatarak bölgeye ulaşımı engellemesine polis gazı ile müdahale etti.
Tepkilerin sosyal medyada çığ gibi büyümesinin ardından başta İstanbul olmak üzere Ankara ve diğer illerde de protesto eylemleri başlatıldı. 16 Şubat Salı günkü ilk eylem Cengiz Holdingin Altunizade’deki binasının önünde gerçekleştirildi. Akşam ise Kadıköy’de Cengiz İnşaat bir kez daha protesto edildi
Kadıköy Boğa heykeli önünden başlayan protestolar Bahariye Caddesi üzerinden sloganlar atılarak Kadıköy Meydanı’na kadar yapılan yürüyüşle devam etti. Kadıköy Meydanı’nda basın açıklaması yapan eylemciler, daha sonra akerdeon ve tulum eşliğinde Artvin yöresine ait oyunları oynadılar. 
Polisin dağılın uyarısının eylem olaysız bir şekilde sona erdi. 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.