İyi Parti aday tanıtım toplantısında ortalık karıştı

İYİ Parti toplantısında ortalık karıştı https://v.odatv4.com/storage/files/videos/2024/02/14/iyi-parti-toplantisinda-ortalik-karisti-uyyc.mp4 İYİ Parti’nin Ankara ilçe aday tanıtım toplantısında kavga çıktı. Olayın ardından Ankara İl Başkanı Yıldırım görevinden alındı İYİ Partili bir grup, Sevin Çağlayan’ın Yenimahalle’den..

İyi Parti aday tanıtım toplantısında ortalık karıştı
Son Güncelleme: Whatsapp

İYİ Parti toplantısında ortalık karıştı

İYİ Parti’nin Ankara ilçe aday tanıtım toplantısında kavga çıktı. Olayın ardından Ankara İl Başkanı Yıldırım görevinden alındı

İYİ Partili bir grup, Sevin Çağlayan’ın Yenimahalle’den aday gösterilmesini protesto etti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Burada bağıran arkadaşlarımızın da ahlaklarını sizin vicdanınıza bırakıyorum. An itibarıyla hepsi bitmiştir” dedi. İYİ Parti, Ankara’da ilçe belediye başkan adaylarını tanıttı.

Aday tanıtım toplantısında bir grup İYİ Partili, Sevin Çağlayan’ın Etimesgut’tan aday yapılmasını istediği için itiraz etti ancak Çağlayan’ın Yenimahalle’den aday gösterildiği açıklandı.

Bunun üzerine İYİ Partililer, Sevin Çağlayan’ın Yenimahalle’den aday gösterilmesine tepki gösterdi.

“Teşkilat istemiyor” sloganları atan gruba, güvenlik ekibi müdahale etti ve protesto eden grup dışarı çıkarıldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, adayların tanıtılmasının ardından protestoya ilişkin açıklamalarda bulundu.

“Sevin için bağırdı arkadaşlarımız, saygı duyarım” diyen Akşener, “Sevin, çok çalışkan bir kızım benim. Sevin’e dedim ki, ‘Bazı yerlerde zorluğumuz var, şuraya aday olur musun?’ O da ‘Meral Abla, başüstüne’ dedi” ifadelerini kullandı.

Protesto eden İYİ Partilileri hedef alan Akşener, “Sevin rekor kıracak, ondan eminim. Ama burada bağıran arkadaşlarımızın da ahlaklarını sizin vicdanınıza bırakıyorum. An itibarıyla hepsi bitmiştir” ifadelerini kullandı.

İL BAŞKANI YILDIRIM GÖREVDEN ALINDI

Olayın ardından Ankara İl Başkanı Yıldırım görevinden alındı, yerine Akif Sarper Önder atandı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.