İyi Parti Ankara’da iş birliğinden yana olduğunu açıkladı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

İyi Parti Ankara’da iş birliğinden yana olduğunu açıkladı

Bu haber 01 Aralık 2023 - 20:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İyi Parti Ankara’da iş birliğinden yana olduğunu açıkladı

Yerel seçimlerde 81 ilde aday çıkaracağını açıklayan İYİ Parti, parti örgütlerinin CHP ile işbirliğine gidilmesine dair görüşlerini almaya başladı. Ankara’da İYİ Parti’nin 23 ilçe başkanının bir araya geldiği toplantıda 21 kişinin işbirliğinden yana görüş bildirdiği ifade edilirken bugün de İstanbul’daki ilçe başkanlarının toplanacağı öğrenildi.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in dün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i ziyaret etmesinin yankıları devam ederken İYİ Parti’de ilçe teşkilatları toplanmaya başladı. İYİ Parti’nin 81 ilde müstakil aday çıkarma kararına karşı İYİ Parti’nin Ankara ilçe başkanları, Özgür Özel’in işbirliği çağrısına sıcak bakıyor.

T24’ten Eray Görgülü’nün haberine göre Ankara’da İYİ Parti’nin 25 ilçe başkanından 23’ünün katıldığı toplantıda 21 ilçe başkanı CHP ile işbirliği yapılmasını istedi. Bugün de İstanbul’da ilçe başkanlarının toplanacağı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre Meral Akşener, Özgür Özel’in ziyaretinden bir gün önce Genel Merkez binasında Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım ve ilçe başkanları ile bir araya geldi. Toplantıda  21 ilçe başkanı CHP ile Ankara’da işbirliği yapılması gerektiği yönünde oy kullanırken iki ilçe başkanı ise işbirliğine karşı çıktı.

Bu doğrultuda bugün de İstanbul ilçe başkanlarının Ankara’ya gelerek Genel Başkan Meral Akşener’le görüşeceği öğrenildi. Akşener, bu toplantıda da İstanbul ilçe başkanlarına işbirliğine yönelik fikirlerini soracak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA