betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Karadeniz ‘Yeşil Yol’ istemiyor!

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde Kaçkar Dağları’nın eteklerinde bulunan Samistral ile Kavrun Yaylası arasında ‘Yeşil Yol’ projesiinin ayağı olarak yapılmak istenen yol çalışmasının haberini alan yöre halkı iş makinalarını durdurdu. Karadeniz İsyandadır..

Son Güncelleme: Whatsapp

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde Kaçkar Dağları’nın eteklerinde bulunan Samistral ile Kavrun Yaylası arasında ‘Yeşil Yol’ projesiinin ayağı olarak yapılmak istenen yol çalışmasının haberini alan yöre halkı iş makinalarını durdurdu.

Karadeniz İsyandadır Platformu’ndan edinilen bilgiye göre, sabah erken saatlerde iş makinalarının bulunduğu alana giden yurttaşlar, ‘Fırtına Vadisi’nde yeşil yol istemediklerini’ söylediler. Yaylacılar projenin iptal edilmesi için dava açacaklarını’ belirtirken, çalışmanın tekrar başlamaması için ‘Kavrun Yaylası’nda bekleyeceklerini’ belirtti.

Daha önce bölgedeki birçok HES yapımını durdurmak için dava sürecini başlatan Çamlıhemşinli Avukat Yakup Okumuşoğlu ve Karadeniz İsyandadır platformu Twitter hesabı üzerinden talana dur demek için desteğe çağırdı.

YEŞİL YOL NEDİR?
Karadeniz’in Samsun ilinden başlayarak Artvin’e kadar yapılması düşünülen yol projesidir. Özellikle yaylaları birbirine bağlamak amacıyla bölgeye turist çekmeyi planlanan proje, doğayı büyük ölçüde tehdit ediyor.

İş makinalarını protesto etmek ve daha fazla kişiye ulaşmak amacıyla Twitter’da #KaçkarYeşilYolaDirenecek hashtagi başlatıldı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.