Kenan Bıyık’dan şok eden açıklama “CHP, İYİ Parti Gelecek Parti’sinin oyuyla Rize’den vekil kazanılmaz” (VideoHaber) - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kenan Bıyık’dan şok eden açıklama “CHP, İYİ Parti Gelecek Parti’sinin oyuyla Rize’den vekil kazanılmaz” (VideoHaber)

Bu haber 14 Ağustos 2022 - 14:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kenan Bıyık’dan şok eden açıklama “CHP, İYİ Parti Gelecek Parti’sinin oyuyla Rize’den vekil kazanılmaz” (VideoHaber)

CHP ‘den aday adayı olmak için kulis çalışmaları yapan Kenan Bıyık’dan şok eden açıklama “CHP, İYİ Parti Gelecek Parti’sinin oyuyla Rize’den vekil kazanılmaz”

CHP’DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLABİLMEK ADINA KULİS YAPAN SÖZDE SOLCU KENAN BIYIK’IN ASIL AMACI NE? “KENAN BIYIK AKP’YE Mİ ÇALIŞIYOR”

GENÇAĞA KARAFAZLI

Son yerel seçimlerde CHP den aday olmayarak AKP adayı Rahmi Metin’in kazanmasını sağladığını söyleyen Kenan Bıyık konuştukça batıyor.

Özellikle Rize halkının siyasal, toplumsal hiçbir sorunuyla ilgilenmeyen,  HES’lere, taş ocakları ve doğanın talanına karşı mücadele veren yurttaşların yanında olmayan, çay üreticilerinin çay kanunu karşı, zamlara karşı gerçekleştirdiği eylemlere katılmayan,  aylardan beri hayat pahalılığını ve çay kanunu protesto eden CHP il ve ilçe örgütlerinin eylemlerine de katılmayan hatta,  bu eylemleri Facebook ve diğer sosyal medya sayfasında bile paylaşma cesareti gösteremeyen sağ anlayışa sahip Kenan Bıyık, geçen hafta yerel bir siteye yaptığı açıklamalarda millet ittifakı partileri yerden yere vurdu.

Bıyık; “CHP’nin oyuyla, İYİ Parti’nin oyuyla, Gelecek Partisi’nin oyuyla burada bir milletvekili kazanılmaz. Kenan Bıyık partisi kuruldu” diyerek millet ittifakı partileri kamuoyunda güçsüz gösterme çabası içerisine girerek adeta AKP’ye mesaj vermeye çalıştı.

“KENAN BIYIK HİÇ BİR DÖNEM SOLCU OLMADI”

Açıklamaları sonrası soyla medyadan onlarca kişi yaptığı yorumlarda Kenan Bıyık’ın hiçbir dönem solcu olmadığına vurgu yapılırken, Uzun yıllar , ANAP’ta siyaset yapmış olup, AKP’nin kuruluşuyla oradan aday olmaya çalışan, burada istediği ilgiyi göremeyince başka siyasi partilerden aday olmaya çalışan, defalarca girdiği seçimlerde hep kaybeden tarafta olan Kenan Bıyık bir süredir de sağ anlayışa sahip olmasına rağmen CHP’li olduğu iddiasıyla CHP’nin kapısını zorluyor.

Siyaset sahnesinde Kenan Bıyık ismi ilk olarak 1994 yerel seçimlerinde yer aldı. Trabzon’da dershanesi bulunan Kenan Bıyık, Rize Milletvekili A. Mesut Yılmaz’ın Genel Başkanı olduğu ANAP’ın en görkemli döneminde ANAP’tan Rize Belediye Başkanlığına aday gösterildi. Ancak, rakibi Şevki Yılmaz karşısında hezimete uğradı seçimi kaybetti. A. Mesut Yılmaz’ın memleketinde ANAP’ın Rize Belediye Başkanlığını kazanamaması parti içi tartışmalara yol açtı. Birçok kişi (Kenan Bıyık ismin) yanlış aday tercihi nedeniyle seçimin kaybedildiğini öne sürdü. Partide istenmeyen adam ilan edilen Kenan Bıyık bu tepkilerin ardından Daha sonraki seçimlerde ANAP, o nedenle Bıyık’ı bir daha aday göstermedi. Aday gösterdiği Hızır Hop ile de Rize Belediye Başkanlığını kazandı.

“AKP DEN ADAY OLMAK İSTEDİ İLGİ GÖRMEDİ DOSYASI ELİNDE TEK BAŞINA İL BAŞKANLIĞINI TERK ETTİ”

Süreç içerisinde her yerel ve genel seçimde adaylık için çeşitli siyasi partilerle kulis yapan Bıyık, AKP’nin kuruluş aşamasında ise bu partiye yanaştı. Dosyasını hazırladı AKP’de ki parti içi temayül yoklamasına katıldı ancak beklediği ilgiyi görmedi. Belki bir fırsat doğar düşüncesiyle hazırladığı dosyasını sunduktan sonra AKP il başkanlığı binasından “Rize’de benim binlerce taraftarım var” diyen Bıyık tek başına sessizce AKP il başkanlığı merdivenlerinden inerek boynu bükük oradan uzaklaştı.

“AKP DEN UMDUĞUNU BULAMADI TEKRAR ANAP ADAYI OLDU YİNE KAYBETTİ”

Kenan Bıyık AKP de ilgi görmedi ancak iddialara göre o kendisine görev verilmesi için bazı AKP li siyasetçilere sürekli mesajlar gönderdi ancak yine başarılı olamadı hiç kimse kendisine görev vermedi.

AKP’den umudunu kesen Bıyık bu gelişimlerin ardından tekrar ANAP’a yanaştı ve 2009 yerel seçimlerinde ANAP tarafından yeniden Rize Belediye Başkanlığına aday gösterildi ancak herhangi bir varlık gösteremedi.

“AKP ANAP MHP DERKEN SONUNDA CHP’YE KAPAK ATTI”

ANAP’ın siyaset sahnesinden silinmesinin ardından kendine yeni adres arayan Bıyık, yanaştığı AKP tarafından ilgi görmeyince kısa sürede olsa MHP ye “ben milliyetçi vatansever bir kişiyim” diyerek zeytin dalı uzattı. Milliyetçi vatansever Bıyık burada da istediği başarıyı gösteremeyince kısacası kabul edilmeyince tek çare bu kez dümeni CHP’ye kırdı. 2011 Genel Seçimlerinde CHP’nin Rize Milletvekili adayları arasında yer aldı ancak CHP de de başarı gösteremedi ve kaybetti.

KAYBETMEYE DOYMAYAN BIYIK ADAY OLDU YİNE KAYBETTİ”

Kaybetmekten doymayan ve sürekli aday olmak için CHP Genel Merkezini zorlayan Kenan Bıyık bu kez de 7 Haziran 2015 Genel Seçiminde Rize’de CHP’nin 1. Sıra adayı yapıldı. Sonuç değişmedi ve Bıyık yine umduğunu bulamadı.

Her girdiği seçimi kaybeden Trabzon’da uzunca bir süre yaşadığı süreçte Rize’den gelen hastalara yardımcı olduğunu bu nedenle Rize halkının kendisini siyasette bir yerlerde görmek istediğini bu nedenle sürekli aday olduğunu söyleyen Bıyık yenilgiye doymadı ve 2019 yılında yeniden CHP’nin kapısını çaldı belediye başkan adayı olmak istediğini açıkladı ancak aile bireyleri Bıyık’ın bu isteğine karşı çıktı.

CHP Rize il örgütü Kenan Bıyık ismini CHP genel merkezine seçimlerden 2 ay önce iletiyor. Seçimlere 20 gün kala parti meclisi Kenan Bıyık ismi üzerinde anlaşma sağlıyor ve Bıyık adaylığı kesinleşiyor.

 “PARTİ GENEL MERKEZİ KENAN BIYIK’A ULAŞAMIYOR BIYIK TELEFONLARI KAPATTI”

Seçimlere sayılı günler kalmasına rağmen ortalıkta gözükmeyen Kenan Bıyık’ı Rize il örgütü aramaya kendisine ne olduğu konusunda bilgi edinmeye çalıştı. Yetmedi sorumlu CHP genel merkez yöneticisi Ordu Milletvekili Seyit Torun Bıyık’a ulaşmaya çalıştı ancak yine sonuç alamadı çünkü Kenan Bıyık telefonlarını CHP li yöneticilere kapatmış sağlığı yerinde imiş.

Ardından Rize il örgütünü arayan Torun yeni bir aday bulunması için çalışma yapılmasını istedi ve Rize il örgütü apar topar Ayhan Akyüz’e aday olması için teklif getirdi. Akyüz yıllardır sorumlu bir partili olmanın sorumluluğuyla aday olmayı kabul ederek Rize’de CHP’nin belediye başkanı adayı olarak seçimlere girdi.

Aday olma cesareti göstermeyen ve suçlamalar karşısında Bıyık “benim dosyamı MYK dan alan genel başkana sunmayanlar utansın” diyor.

Şimdi soruyoruz “Sayın Bıyık, senin adaylık dosyanı MYK dan kim aldı? Genel başkanın önüne kim koymadı hadi cesaretin varsa açıkla”

Bunca yaşanan olumsuzluklar sonrası ve seçimler sonrası yeniden ortaya çıkan bundan böyle siyasetten elini, ayağını çektiği düşünülen Kenan Bıyık daha sonra İstanbul’a yerleşti.

“İMAMOĞLU’NDAN GÖREV BEKLEDİ ANCAK HİÇBİR GÖREVE GETİRİLMEDİ”

Rize’de girdiği her seçimden başarısızlıkla çıkan Kenan Bıyık, bu kez İstanbul’da bir fırsat yakalama adına Ekrem İmamoğlu’nun bazı seçim çalışmalarına katıldı. CHP Rize il başkanı Saltuk Deniz’in çabalarıyla kurulan İstanbul Rize masasının katılımcısı olan Bıyık, masanın sürdürdüğü çalışmaları üslenmeye kalkarak masanın koordinatörü olduğu yalanını yayıp İstanbul’daki Rizeliler üzerinde etkili olduğunu göstermeye çalışan Bıyık’ın, hedefinin (Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanması halinde) Başkan Yardımcısı olduğu öne sürüldü. Ancak İmamoğlu seçimi kazanmış olsa da Bıyık’a herhangi bir görev vermedi. Böylece Bıyık, bir kez daha hüsrana uğradı.

“YENİDEN RİZE’DE ISINMA TURLARINA BAŞLADI AYAK OYUNLARIYLA ADAY ADAYI OLMA HÜLYASI PEŞİNDE”

İstanbul’da umduğunu bulamayan Kenan Bıyık, bu arada önemli bir kalp rahatsızlığı geçirerek Bypass ameliyatı oldu. Çevresine siyasetin kendisini yorduğunu söyleyen Bıyık, rahatsızlığı ve bunca başarısızlığına rağmen köşeye çekilmek yerine hala siyaseten bir yerlere gelme hesabı içerisine girerek siyasi etiğe uymayan bir takım ayak oyunlarıyla CHP den aday adayı olmanın hülyası peşine düştü.

Kurban Bayramı’nda Rize’ye gelen ve Rize’de bulunduğu süre içerisinde Rize’de birçok kişiyi dolaşarak kendince mesajlar vermeye çalışan Kenan Bıyık, kimi basın yayın organlarına yaptığı açıklamalarla kamuoyuna garip mesajlar veriyor.

RAHMİ METİN’İN YÜZÜNE “BANA DUA ET” DEDİM DİYEN KENAN BIYIK AKP’YE ÇALIŞIYOR İDDİASI

Yerel seçimlerde AKP Rize teşkilatları içerisinde iç çalkantılar yaşandığı yerel seçimde CHP’nin geniş ittifaklar kurarak aday yapmak istediği Kenan Bıyık, önce bu teklifi kabul etmiş, sonrasında AKP’nin adayının belirlenmesinin ardından da seçime 20 gün kala sahayı terk ederek telefonlarını kapatmış, CHP’yi başka bir aday bulmaya mecbur etmişti.

Kenan Bıyık, kendisine bu durum sorulduğunda seçimi kazanamayacağını gördüğünü, iki üç tane meclis üyesi daha fazla alalım diye aday olmanın doğru olmayacağını belirterek CHP’nin fazla meclis üyesi çıkarmasını dahi anlamsız buluyor.

“CHP SAYEMDE BOŞLUĞA DÜŞÜRLMESEYDİ AKP ‘Lİ METİN KAZANAMAZDI”

Kenan Bıyık’ın asıl ifşası ise oldukça şaşırtıcı! Bıyık, bir yandan CHP’nin Rize Merkezde seçimleri kazanma ihtimali olmadığını öne sürüyor, diğer yandan da AKP’den Belediye Başkanı olan Rahmi Metin’in seçilmesinin kendisinin adaylıktan vazgeçmesi nedeniyle olduğunu belirtiyor. Açıkça demek istiyor ki; “Eğer, CHP sayemde boşluğa düşürülmeseydi, Rahmi Metin seçimi kazanamazdı.”

“RAHMİ METİN’E AÇIKÇA YARDIMCI OLDUM”

“Tabii Kenan Bıyık’ın da bir yerde korkusuydu ben de bunu biliyorum ben bunu anlamayacak kadar bir insan değilim benim aday olduğumu tahmin ettiler aday olacağını tahmin ettiler Rahmi Metin’i partiden dışlamışlardı bir anda ve bulunmaz Hint kumaşı oldu açık açık söylüyorum bunu Rahmi Bey ihraç edilmiştir yüzüne de söyledim. Sen “yat kalk dua et” dedim benim ismim geçti diye seni aday ettiler diye söyledim siyasette bunu gizlisi saklısı mütevazı falan olmasın ben açık açık söylüyorum.” Diye açıklama yapan Bıyık, aday olmamakla Rahmi Metin’in seçimi kazanmasına yardımcı olduğunu açıkça ifade ediyor.

Bıyık, ayrıca adaylıktan kaçtığı için yerine aday yapılan Bülent Akyüz için de “ partiden küstürülen, partiden kovulan “diye bahsederek seçimde AKP’den yana tavır koyduğunu gizlemiyor.

“YEREL SEÇİMDEKİ TUTUMU NEDENİYLE BİR DAHA CHP’DEN ADAY OLMA İHTİMALİ YOK “

Yerel seçimlerde AKP’nin adayı Rahmi Metin’in seçimi kazanmasını CHP’nin adaylığından çekilmeye bağlayan Kenan Bıyık, bu kez İBB Seçimlerinde CHP’li görüntüsü altında  “İSTANBUL RİZE MASASI”nı kurduğunu ve burada yaptığı çalışmalarla Ekrem İmamoğlu’na seçim kazandırdığını öne sürüyor.

“İMAMOĞLU GÖREV VERMEDİ ŞİMDİ AKP’NİN SEÇİM KAZANMASI İÇİN ORTAM HAZIRLIYOR”

Bu asılsız iddiaları sonucu İmamoğlu’ndan bir görev bekleyen Kenan Bıyık, İmamoğlu’ndan hiçbir ilgi görmeyince bu kez yeniden Rize’ye gelip, CHP’li görüntüsüyle sağa sola mesaj vermeye, kimilerinin iddia ettiği gibi adaylık için piyasa oluşturup sonrasında yerel seçimlerde yaptığı gibi ortam karışıklığından AKP’nin seçimleri kazanmasına ortam hazırlıyor.

“TAYİP ERDOĞAN’I TABİ METHEDECEĞİM”

“Ben dört defa seçime girmişim tabii ki potansiyel bir adayım “ diye açıklama yapan Kenan Bıyık’ın ““şimdi bazıları CHP’lisin efendim ee CHP’liyim ne oldu? Tayyip Erdoğan’ı niye methettin? Kardeşim niye methetmeyeyim? Yani methettik yaptığı doğrulara doğru diyeceğim. ”sözleriyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı övmesini AKP’ye zemin hazırlamak olarak değerlendiren bazı CHP’liler CHP’nin söylemlerine ters olan bu söylemlerin gizli bir amacı olduğunu, yapılan açıklamaların AKP’ye yaradığını öne sürüyorlar.

“MİLLET İTTİFAKI İL BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞÜYORUM” YALANI

“Millet İttifakının üyeleri değil de il başkanları ve yönetim kurulu o şekilde ifade edelim ben il başkanı ile iyi partinin çok sık görüşüyorum yönetim kurulu bazı arkadaşlarla görüşüyorum.  Gelecek Partisi hatta geçen hafta genel başkan yardımcısı Selim Bey geldi özel telefonda konuşuyoruz çok eski dostumuz zaten babası siyaset yaptığımız Anavatan’da beraber siyaset yaptığımız insan Selim Bey düzgün bir insan.  Görüşüyorum Osman Civelek kardeşimle sık sık telefonla görüşüyoruz Gelecek Partisi’nin İl Başkanı fikir telakkisinde bulunuyoruz. Yani geçen hafta yine şey geldi sayın Davutoğlu geldi il başkanı Muhammet Avcı kardeşimiz Mustafa Papaker kardeşimiz davet ettiler ben de özel karşıladım. “ diyen Kenan Bıyık’ın bu açıklamalarının da doğru olmadı ortaya çıktı. Bununla ilgili gelişmeler önümüzdeki günlerde kuzeyteve okurlarına açıklayacağız.

“İL BAŞKANI ÇALIŞMAK ZORUNDA İŞİ O”

Kenan Bıyık, konuşmalarına CHP Genel Merkeziyle görüşen üst düzey partili süsü vererek CHP İL Teşkilatına da adeta ayar vermeye kalkmakta. CHP İl Başkanı Saltuk Deniz ve ekibinin saha çalışmalarını adeta küçümsercesine “

İl Başkanlığı çalışıyor zaten il başkanı ya çalışmak zorunda işi o. İşi orada CHP’nin Genel Başkanı’nın burada temsilcisi ve ilçe başkanıdır böyle direk olarak bunlar konuşulmaz ama ben zaman zaman görüşüyorum parti büyüklerimiz de. Şu anda tabi il yönetiminin görevi o sahada olmak ilçe yönetiminin görevi sahada olmak. Her zaman görüşürüm partiye gidiyorum oturuyorum özel misafirlerim geldiği zamanda ağırlıyoruz bana karşı da en ufak şeyleri yok zaten ben partiliyim yani bunu ben bu saatten sonra kimseye de partimi ve kendimi bir sorgulatmam.

Benim Cumhuriyet Halk Partililiğimi sorgulayacak olan daha anasının karnından doğmamıştır, o bitti, noktayı koyarım orada hiç tartışmam zaten. “diyen Bıyık, aklınca bu sözleriyle de CHP İl Başkanlığının üzerinde olduğunu ima ediyor.

MEĞER KENAN BIYIK PARTİSİ KURULMUŞ! SEÇİMİ MİLLET İTTFAKI DEĞİL DE, KENAN BIYIK PARTİSİ KAZANABİLİRMİŞ!

“Ben 94’ten beri siyasetin içinde olan bir insanım kiminle ne konuşacağımı, nasıl bir siyaset yapacağımı bilen bir insanım. Ben ortamı görüyorum şu anda Kenan Bıyık partisi kurulmuş. Ben kurmadım bu partiyi. Bu partiyi Rize’nin insanı, milleti kurmuş.

“CHP İYİ PARTİ GELECEK PARTİ OYLARIYLA RİZE DE MİLLETVEKİLİ ÇIKMAZ”

CHP’nin oyuyla, İYİ Parti’nin oyuyla, Gelecek Partisi’nin oyuyla burada bir milletvekili kazanılmaz.”  diyen Kenan Bıyık, CHP’den aday yapılma ihtimalinin olmadığını bildiğinden olacak şimdiden Millet İttifakıyla çıkarılabilecek ortak adayın da kazanma ihtimalini ortadan kaldırma amacında.

Kenan Bıyık’ın henüz seçim için CHP sahaya inmeden yaşadığı İstanbul’dan Rize’ye gelip CHP görüntüsüyle kulis yapan Kenan Bıyık, belli ki yerel seçimde yaptığının benzeri bir rol üstlenmiş durumda.

Yerel seçimlerde AKP adayı Rahmi Metin’in seçimleri kazanmasını kendisinin adaylıktan kaçmasına bağlayan Kenan Bıyık’ın genel seçimler için de şimdiden aynı şekilde bir rol üstlendiği iddiasının doğru olup olmadığı seçim sathi mahalline girildiğinde ortaya çıkacak.

Bizler, şimdiden izlemedeyiz. İyi biliyoruz ki “çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, sonunda yakayı ele verir.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş