Köylüler Limak çalışanlarını kovdu: 2 gözaltı

 Dersim bölgesindeki barajları için Karakoçan’a bağlı Hamzalı köyünde enerji toplama ve dağıtım yeri kurmak isteyen LİMAK şirketler Grubu, köylülerin direnişiyle karşılaştı. Köylüler meralarına girmek isteyen iş makinelerini köye sokmazken, jandarma..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Dersim bölgesindeki barajları için Karakoçan’a bağlı Hamzalı köyünde enerji toplama ve dağıtım yeri kurmak isteyen LİMAK şirketler Grubu, köylülerin direnişiyle karşılaştı. Köylüler meralarına girmek isteyen iş makinelerini köye sokmazken, jandarma iki kişiyi gözaltına aldı.

Dersim bölgesindeki barajları için Karakoçan’a bağlı Hamzalı köyünde enerji toplama ve dağıtım yeri kurmak isteyen LİMAK şirketler Grubu, köylülerin direnişiyle karşılaştı. Köylüler meralarına girmek isteyen iş makinelerini köye sokmazken, jandarma iki kişiyi gözaltına aldı. 

Bölgede bulunan ve onaylanmış imar planları bulunmadığı için kaçak konumunda bulunan LİMAK’a ait Pembelik barajı ile Tatar ve Seyrantepe barajları için elektrik toplama ve dağıtım santrali yapılmak istendi. Bu proje için de köylünün mera alanı seçildi. Ancak Karakoçan’ın Hamzalı köylüleri, sabah saatlerinde jandarma eşliğinde köye gelen şirket çalışanlarına, meralarının zarar göreceğini söyleyerek engel oldu. Tepki üzerine çalışanlar köy dışına çıkarıldı, köye ise yüzlerce asker konumlandırıldı. Askerler ile köylüler arasında gerginlik yaşanırken, Yaşar Aktaş ve Ali Yıldız isimli iki köylü jandarma tarafından göz altına alındı. Bölgede askerlerin ve köylülerin bekleyişi sürüyor.(HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.