Kulis:Deva ve Gelecek Parti birleşiyor - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Kulis:Deva ve Gelecek Parti birleşiyor

Bu haber 06 Haziran 2023 - 13:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Kulis:Deva ve Gelecek Parti birleşiyor

Kurulduktan sonra ilk seçime CHP çatışı altında giren Babacan’ın lideri olduğu DEVA Partisi ile Davutoğlu’nun liderliğini yaptığı Gelecek Partisi birleşme yolunda. Gelecek Partililerin verdiği bilgiye görüşmeler olumlu ilerliyor.

Seda TAŞKIN

CHP çatısı altında seçime girip toplamda 25 milletvekili çıkaran Ali Babacan’ın genel başkanı olduğu DEVA Partisi ile Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanı olduğu Gelecek Partisi birleşmek için görüşmeler yürütüyor. Gelecek Partililerin verdiği bilgiye görüşmeler olumlu ilerliyor.

‘GENEL BAŞKANLAR DÜZEYİNDE GÖRÜŞMELER DEVAM EDİYOR’

Artı Gerçek’e konuşan partililer birleşme formülü konusunda görüşmelerin devam ettiğini belirterek “Görüşmeler sadece genel başkanlar düzeyinde değil, genel başkan yardımcılar düzeyinde sürekli görüşmeler gerçekleşiyor. Çünkü bu durum iki tarafında işine gelmiyor ve mecliste grubun kurulması gerekiyor” dedi.

‘GÖRÜŞMELER OLUMLU SEYREDİYOR’

Siyasi parti gruplarının Meclis’teki komisyonlara üye bildirimi için son günün 9 Haziran tarihi olması sebebiyle görüşmelerin hızlandığını söyleyen partili, “Bu hafta bu konunun neticelendirilmesi gerekiyor. Şu aşamada görüşmelerin de olumlu seyrettiğini söyleyelim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA