Madde bağımlısı yakınlarından ‘Uyuşma ayık kal’ eylemi

 Türkiye Bağımlı Aileleri Derneği tarafından düzenlecek eylem öncesi Facebook sayfasından açıklama yayınlandı. Açıklamada,  Biz Madde Bağımlısı Yakınları yani sorunun en ağır biçimde maddi ve manevi bedelini ödeyenler yani canı yananlar..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Türkiye Bağımlı Aileleri Derneği tarafından düzenlecek eylem öncesi Facebook sayfasından açıklama yayınlandı.


Açıklamada, 

Biz Madde Bağımlısı Yakınları yani sorunun en ağır biçimde maddi ve manevi bedelini ödeyenler yani canı yananlar yani cananını avuçlarının arasından yitirmekte olanlar; yaşamakta olduğumuz problemleri, sıkıntıları kamuoyuyla paylaşmak, toplumun farkındalığını oluşturmak ve bu sorun karşısında ayakları yere basan gerçekçi çözüm adımlarının atılmasını sağlamak ve önerilerimizi paylaşmak amacıyla bu etkinliği sonuç alıncaya ve tatminkar gerçekçi adımlar atılıncaya kadar sürekli olarak her ayın son Pazar günü saat 13.00 da Galatasaray Lisesi önünde kamuoyu gündemine taşımayı kararlaştırdık.

Şunu çok iyi biliyoruz; bir sorun ancak yaşayanlar tarafından en doğru şekilde tanımlanır ve o meseleyle alakalı gerçekçi çözümler ancak meselenin temel öznesi olan taraflarla birlikte inşa edilebilir.

Şimdiye kadar yaşamış olduğumuz olumsuzluklar ve duyarsızlıklar karşısında, adını KİMYASAL TERÖR olarak tanımlayabileceğimiz böylesi vahim bir sorun karşısında hem toplum duyarlılığının, hem de mevcut uygulanmakta olan devlet politikalarının ve mevzuatının; bağımlılık halinden kurtulmak isteyen bağımlıların tedavisi ve rehabilitasyonuna yönelik ‘’mış’’ gibi yapılan birçok uygulamanın sorunun vehametiyle ve gerçekliğiyle uzaktan yakından hiç bir alakasının olmadığını haykırmak için yanyana geliyoruz.

Bu sorunu yaşayan aileler olarak, yaşadıklarımızın kader ya da utanılacak bir durum olmadığı bilinciyle biraraya gelip sesimizi yükseltiyoruz.

Utanacak birileri varsa, partilerin hiçbirinin seçim bildirgesinde KİMYASAL TERÖR (Uyuşturucu) sorunuyla alakalı bir satır dahi olmamasını sorgulamayan toplum üyeleri ve siyasilerdir. Yönetmeye talip oldukları ülkenin böyle bir sorunu yoktur mantığıyla mı bu duyarsızlığı sergilemişlerdir? Yoksa varolan sorunları halının altına süpürmeyi ya da görmezden gelmeyi mi tercih etmişlerdir?

Biz Madde Bağımlısı Yakınları bu vurdumduymazlığın ve duyarsızlığın sonuçlarını yaşıyoruz. Dolayısıyla bu vahim KİMYASAL TERÖR ün faturası bu zamana kadar yapmaya çalıştığımız gibi aman kimse duymasın kaygısıyla utanarak sessizce tek başımıza altından kalkabileceğimiz boyutları çoktan aşmış durumdadır. Devlet önleyememiş olduğu bu sonucun faturasına bizimle birlikte ortak olmak gibi bir sorumlulukla karşı karşıyadır…..

BİR KUŞAK YOKOLUYOR FARKINDAMISINIZ !!!

BU DUYARSIZLIĞIN BEDELİNİ TOPLUM OLARAK HEP BERABER ÖDEYECEĞİZ FARKINDAMISINIZ !!! ” sözlerine yer verildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.