Memleket Partisi’nin genel merkez binası boşaltıldı

Memleket Partisi Genel Merkezi kapatıldı. Tasarruf gerekçesiyle kapatıldığını söyleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” dedi.  Türkiye genelinde yerel seçimlerde yüzde 0.17 oy..

Memleket Partisi’nin genel merkez binası boşaltıldı
Son Güncelleme: Whatsapp
Memleket Partisi Genel Merkezi kapatıldı. Tasarruf gerekçesiyle kapatıldığını söyleyen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” dedi.

 Türkiye genelinde yerel seçimlerde yüzde 0.17 oy alan Memleket Partisi, Ankara’daki Genel Merkez binası boşaltılarak kapatıldı ve kapısına da kilit asıldı. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk. Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız” dedi.

‘MASRAFLARIMIZI MÜMKÜN OLDUĞUNCA KISMA KARARI ALDIK’

Sözcü’de yer alan haberde Memleket Partisi’nin bu kararı tasarruf amacıyla aldığı ve Etimesgut semtinde küçük bir ofise taşınacağı duyurdu. İnce de yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hazine’den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık. İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk. Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız. Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz. Atatürk’ün yolunda; Akıl, Ahlak ve Adalet demeye devam edeceğiz. Türkiye’nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız.”

ÜÇ YILIN ARDINDAN KÜÇÜLME KARARI

Muharrem İnce, gençlik kollarından itibaren görev aldığı ve Cumhurbaşkanı adayı da olduğu CHP’den ayrılıp 17 Mayıs 2021’de Memleket Partisi’ni kurdu. Parti aradan geçen 3 yılın ardından 17 Mayıs 2024 tarihinde küçülme kararını uygulamaya başladı. İnce’nin “bir otobüsle yollara çıkıyorum” dediği partinin otobüsünden de partinin logoları söküldü. Genel Merkez Etimesgut semtinde daha küçük bir ofiste faaliyetlerini sürdürecek.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.