Muhtara bak?

HES DESTEKÇİSİ MUHTARDAN SİT TEPKİSİ  GENÇAĞA KARAFAZLI-RİZE  İkizdere halkının HES karşıtı mücadelesine karşı  olduğu bilinen ve HES projelerini destekleyen  Rize’nin İkizdere ilçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Ekşi bu kez  İkizdere’nin  SİT..

Son Güncelleme: Whatsapp

HES DESTEKÇİSİ MUHTARDAN SİT TEPKİSİ 


GENÇAĞA KARAFAZLI-RİZE 


İkizdere halkının HES karşıtı mücadelesine karşı  olduğu bilinen ve HES projelerini destekleyen  Rize’nin İkizdere ilçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Ekşi bu kez  İkizdere’nin  SİT kapsamına alınmasını isteyen İkizdere halkına karşı bayrak açtı.

Bölgede HES
 yapımını destekleyen açıklamalarıyla tanınan  Rize’nin İkizdere ilçesi Muhtarlar Derneği Başkanı Emrullah Ekşi ilçede yeniden SİT kararının gündeme getirildiğini söyleyerek’’ kimse bizim hakkımızda olumsuz karar vermesin, burada biz yaşıyoruz, bizi hiç sayarak hakkımızda karar verilmesin’’ dedi.

İkizdere Vadisinde yapılması planlanan HES projelerinin çevreyi bozacağı gerekçesiyle, HES’lerin yapılmaması için ilçenin SİT kapsamına sokulmasını isteyenler olduğunu söyleyen İkizdere Muhtarlar Dernek Başkanı Emrullah Ekşi’biz burada yaşıyoruz.

İlçe SİT olursa insanımız zorlular yaşayacaktır. Bahçede fasulye sırığı yapmak içinde izin alınacakmış. Bir süre önce unutulan SİT kararının 16 Nisan Halk oylaması sonrasında yeniden hortlatılmak istenmesini anlamıyoruz.muhtarlar Derneği olarak köylerimizde bizim aleyhimize olduğuna inandığımız SİT kararının uygulanmasını istemiyoruz’ dedi.

YAŞAM SAVUNUCUSU EKŞİ MUHTAR EKŞİ’YE TEPKİ GÖSTERDİ

İkizdere derelerin kardeşliği platformu üyesi İsmet Ekşi ise muhtar Emrullah ekşinin açıklamalarına tepki gösterdi.
Ekşi “muhtarın derdi İkizdere değil.Onun derdi başka.Bu anlayış İkizdere vadisinin yok olması için mücadele eden bir avuç sermayedarın anlayışıyla aynıdır.Bölgemizin geleceği için vadinin yok olmaması için İkizdere nin Kesinlikle SİT  alanı olarak kalması gerekir.Yapılan kanunsuz HES  lerle bölgemiz doğası ve yaşam alanları yeterince yok edildi artık yeter” diyerek muhtarın açıklamalarına tepki gösterdi.


Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.