Mustafa Koç kalp krizi geçirdi

 Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç spor yaparken kalp krizi geçirdi. Evinin yakınındaki Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Koç’un tedavisi devam ediyor. Mustafa Koç’a yeniden canlandırma müdahalesi sürüyor. Kalp..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç spor yaparken kalp krizi geçirdi. Evinin yakınındaki Beykoz Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Koç’un tedavisi devam ediyor. Mustafa Koç’a yeniden canlandırma müdahalesi sürüyor.

Kalp krizi geçiren ve müdahale edilen Mustafa Koç’un Beykoz Devlet Hastanesi’nden bir helikopterle sahibi olduğu Amerikan Hastanesine sevki için hazırlıklara başlandı. Mustafa Koç helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevk edildi.

İşte hastaneden ilk görüntüler:

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Beykoz Devlet Hastanesi Yönetimi’nden yapılan açıklamaya göre Mustafa Koç’un hayatta olduğu ve yaşam tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Hastaneden yapılan açıklama şöyle:

“Sayın Mustafa Koç Sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi Aciline saat 08.10 da ulaştırılmıştır. Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi’nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi’ne sevki sağlandı.”

KOÇ HOLDİNG’TEN AÇIKLAMA

Koç Holding’den yapılan açıklamada, Mustafa Koç’un tedavisinin devam ettiği belirtildi.

MİDE AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Mustafa Koç, bir süre önce İstanbul Amerikan Hastanesi’nde tüp mide ameliyatı (mide küçültme) olmuş, 4 ayda tam 40 kilo vermişti.

İŞTE SON PAYLAŞIMI

Mustafa Koç’un kalp krizi geçirmesinin ardından sosyal medyada sevenleri mesajlar yayınladı. Koç’un ınstagram’daki son paylaştığı fotoğraf ise Havana’daki Atatürk büstü fotoğrafı ve Kanlıca’dan kar fotoğrafıydı. Sevenleri bu fotoğrafların altına sağlık mesajları yayınladı.

İşte o fotoğraflar:

2002’DE ABD’DE BY-PASS AMELİYATI GEÇİRMİŞTİ

Mustafa Koç, 2002 yılında ABD’de by-pass ameliyatı geçirmişti. Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç, Mustafa Koç’un ameliyatına ilişkin 2 Mayıs 2002’de yaptığı açıklamada “Kiloluydu. Kolestrolü vardı ama çok spor yapardı ve kilosuna göre çok hareketliydi” demişti. Ameliyatın hesapta olmadığını ve Mustafa Koç’un ABD’ye gidince muayeneden geçmek istediğini belirten Koç, “Böylece bu iş ortaya çıktı. İyi ki zamanında çıktı. Çok tehlikeli olabilirdi” ifadelerini kullanmıştı.

MUSTAFA KOÇ KİMDİR

1960 doğumlu Mustafa Koç, İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz (1980) ve ABD’de George Washington University (1984) mezunu. 4 Nisan 2003’ten beridir Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.