Mustafa Sarıgül “Gürsel tekin “giderse gitsin siyasetçi değildir “çağrısı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Mustafa Sarıgül “Gürsel tekin “giderse gitsin siyasetçi değildir “çağrısı

Bu haber 13 Şubat 2024 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Mustafa Sarıgül “Gürsel tekin “giderse gitsin siyasetçi değildir “çağrısı

CHP’li Sarıgül, sabah saatlerinde partiden istifa ettiğini açıklayan Gürsel Tekin için parti yönetimine çağrıda bulundu.

CHP Erzincan milletvekili Mustafa Sarıgül, sabah saatlerinde partiden istifa ettiğini duyuran Gürsel Tekin için parti yönetimine çağrıda bulundu.

Sarıgül, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ‘herkesi yanlıştan dönmeye davet ediyorum’ diyerek, “Gürsel Tekin, ‘giderse gitsin’ denecek bir siyasetçi değildir” dedi.

Sarıgül paylaşımında şunları kaydetti:

“Kurultaydaki tercihine bakmaksızın, herkesi kucaklayacağız, bir kişiyi dahi geride bırakmayacağız’, iddiasıyla yola çıkanların siyasi ve demokratik nezakete uymaları beklenir. Parti yönetiminde başarılı olmanın yolu, tasfiye siyasetinden değil siyasi ve demokratik nezaketten geçer. Partiler, ‘az olsun benim olsun’ mantığıyla yönetilemez. Parti örgütleri ve partiye verilen emekler göz ardı edilemez. Kendisiyle parti içi mücadele ettiğim Gürsel Tekin CHP için bir değerdir. Gürsel Tekin, ‘giderse gitsin’ denecek bir siyasetçi değildir. Herkesi bu yanlıştan dönmeye davet ediyorum”

GÜRSEL TEKİN TEPKİ DOLU AÇIKLAMAYLA İSTİFASINI DUYURMUŞTU

Tekin, Kadıköy Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunmuş ancak kendisinin yerine Mesut Kösedağı Kadıköy’den aday gösterilmişti.

Tekin, yayımladığı istifasını ‘parti hukukunun hiçe sayıldığını’ savunarak duyurmuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA