Ordu Perşembe de kıyı ve deniz dolgu projesinin ÇED’inin iptali bilirkişi incelemesi yapıldı.

COŞKUN ÖZBUCAK Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri adına açıklama yapan Mihrigül Aydın, “Gelişmiş ülkelerdeki gibi sahillerimizin her köşesinden denize girme özgürlüğümüz olmalı. Mavisi ve yeşiliyle cennet olan güzel Perşembemizin doğal,..

Ordu Perşembe de kıyı ve deniz dolgu projesinin ÇED’inin iptali bilirkişi incelemesi yapıldı.
Son Güncelleme: Whatsapp

COŞKUN ÖZBUCAK

Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri adına açıklama yapan Mihrigül Aydın, “Gelişmiş ülkelerdeki gibi sahillerimizin her köşesinden denize girme özgürlüğümüz olmalı. Mavisi ve yeşiliyle cennet olan güzel Perşembemizin doğal, bakir güzelliği asla bozulmamalı ve betonlaşmamalı.” dedi.

(ORDU) Ordu Perşembe ilçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından kıyı ve deniz dolgusu projesine Ordu Çevre Derneği ve Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri birlikte Ordu İdare Mahkemesi’ne açtıkları davanın bilirkişi heyeti incelemesi yapıldı. Üniversite öğretim görevlilerinden oluşan heyet, hakim eşliğinde Perşembe halkının da katıldığı incelemesinde tarafların iddialarını dinledi. Bilir kişi heyeti 1 ay içinde hazırlayacakları inceleme raporunu mahkemeye sunacaklar. Heyet raporu sonrası mahkemenin belirleyeceği tarihte duruşma gerçekleştirilecek. Deniz ve kıyı dolgusu projesi inceleme sonrası Perşembe Kent ve Doğa Gönüllüleri adına açıklama yapan Mihrigül Aydın, “Gelişmiş ülkelerdeki gibi sahillerimizin her köşesinden denize girme özgürlüğümüz olmalı. Mavisi ve yeşiliyle cennet olan güzel Perşembemizin doğal, bakir güzelliği asla bozulmamalı ve betonlaşmamalı.” dedi. Sahili olmayan şehir istemiyoruz Açıklamasında Perşembe ilçesi için sahilin önemli olduğunu vurgulayan Aydın, “Samsun gibi sahili olmayan, betonlaşmış bir şehir asla istemiyoruz.

İstanbul’dan gelen, dünya vatandaşı olan dostlarımız profesör bilim ve hukuk insanlarını ağırladık bu hafta sonu, doğal olan bu sahil şeridine hayran kaldılar. Lütfen ama lütfen kentimize dokunulmasın, doğal güzelliğimiz, balıklarımızın florası bozulmasın istiyoruz. İstiyoruz ki öncelikle arıtma tesisi kurulsun ve tüm kıyılarımızdan denize girebilelim, tıpkı çocukluğumuzdaki gibi. Öncelikler belirlenmeli Var olan kaynaklarımızı, bütçemizi, rant için değil gerçek ihtiyaçlarımız için kullanmalıyız. Burada da görüldüğü gibi denizi doldurup, betonlaştırıp otopark gibi amaçlar için kullanmanın son derece plansız ve çevre katline yol açtığı da oldukça net ve açıktır. Sonuç olarak sahilimiz betonlaşmasın, doğal güzelliği bozulmasın.” çağrısı yaptı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.