Özgür Özel’den Erdoğan ve Bahçeli’ye: Milletin derdi zam, sizin derdiniz Dem Dem Dem” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Özgür Özel’den Erdoğan ve Bahçeli’ye: Milletin derdi zam, sizin derdiniz Dem Dem Dem”

Bu haber 23 Ocak 2024 - 12:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Özgür Özel’den Erdoğan ve Bahçeli’ye: Milletin derdi zam, sizin derdiniz Dem Dem Dem”

Özgür Özel, en düşük emekli maaşının 17 bin liraya yükseltilmesi gerektiğini vurguladı: DEM Parti üzerinden eleştirilere yanıt veren Özel, “Erdoğan’a ve Bahçeli’ye sesleniyorum. Ağzınıza dolamışsınız DEM DEM DEM, milletin derdi zam, zam, zam” dedi.

Kuzeyteve – CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Develt Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın kendilerine yönelik DEM Parti üzerinden hedef gösteren sözlerine tepki göstererel “Ağzınıza dolamışsınız DEM, DEM, DEM, milletin derdi zam, zam, zam” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, grup toplantısında konuştu.

Konuşmasına, ölen eski TBMM Başkanvekili ve CHP Milletvekili Kamer Genç’i anarak başlayan Özel, “Hayat hikayesini gördükçe Cumhuriyet’in, Cumhuriyet’in kazanımlarının, halkçı anlayışının ne kadar önemli olduğunu görüyoruz” dedi.

Devamla emekli maaşlarına yapılan yetersiz zamma değinen Özel, emeklilere çağrı yaptı. “Sefalet ücretini kabul etmeyin” diyen Özel, en düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine ulaşana kadar mücadele etmekten vazgeçmeceklerini kaydetti.

Özgür Özel, “Yakalanan suç örgütü liderlerine bakıp da memleket temizleniyor sanmayın. Bunlar ne zaman geldi buraya? Süleyman Soylu‘yu atayan dolma kalemin sahibi ile Yerlikaya’yı atayan kalemin sahibi aynı kişi” dedi.

Emeklilerin durumunu tablolarla anlatan Özel, emeklileri bu hafta Meclis’te yaşanacak gelişmeleri takip etmeye çağırdı. Özel, Erdoğan’a da Süleyman Soylu’ya ilişkin dikkat çeken bir çağrıda bulundu. Devamla eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dönemine dikkat çeken Özel, Soylu dönemi ile ilgili yargı önünde hesaplaşılması gerektiğini kaydetti.

‘EN BÜYÜK ZORLUĞU DA EMEKLİLER ÇEKİYOR’

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Burada Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin söylediklerine yanıt verirsem grup toplantısı 2 saat sürer ama milletin derdi bunlardeğil; milletin derdi hayat pahalılığı, geçim, enflasyon. Biz milletin derdiyle dertlenmeye, onların ihtiyaçlarını bu kürsüden anlatmaya devam edeceğiz. En büuük yangın mutfaktaki yangın. Yurttaşlarımız kötü ekonomi yönetiminin aldığı kararlar karşısında her geçen gün fakirleşiyor. En büyük zorluğu da emekliler çekiyor.

‘HER GEÇEN GÜN DAHA KÖTÜYE GİDİYORLAR’

Tayyip Erdoğan bu yılı emekliler yılı ilan etmişti, ama bu yıl iktidarın emeklilerle dalga geçtiği bir yıla dönüştü. En çok rahat etmesi gerekenler en büyük sıkıntıda. Yıllarca bu ülkeye hizmet ettiler ama gün geldi emekli oldular. Rahat etmeleri lazım ancak rahat edemiyorlar. Her geçen gün daha kötüye gidiyorlar. Kim yüzünden; birincisi TÜİK yüzünden. TÜİK, güya hepimiz adına adil bir şekilde sahadan istatistik toplayacak, belirlediği enflasyona göre emekliye, çalışana zam verilecek.

‘BÜTÜN EMEKLİLERİ MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM’

6 aylık enflasyon yüzde 37’ken, emeklilere yüzde 33 zam çıktı. Emeklinin cebinden nasıl para çalındığını görüyoruz. En düşük emekli maaşı 7 bin 500 liraydı. 2002 yılında asgari ücretin yüzde 147 lirasıydı. Olması gereken 25 bin liraydı. Bugün asgari ücret 17 bin lira. Buradan bütün emeklilere sesleniyorum; bu açlık ücretini, sefalet ücretini kabul etmeyin. Bu hafta grubumuzun üzerinde duracağı hedef 17 bin liradır. En düşük emekli maaşı bir asgari ücret olana kadar mücadele edeceğiz. Milletin derdi DEM değil, zam zam zam. Bin lira, iki bin lira seyyanen zammı kabul etmiyoruz, 7 bin liralık zammı alana kadar bütün emeklileri mücadeleye davet ediyorum.

AKP-MHP BUNU REDDEDİYOR, BUNU BİLİN’

Bütün emeklilere sesleniyorum; bu açlık ücretini, bu sefalet ücretini, bu yoksulluk ücretini, sizi manavın, marketin önünden geçemez hale getiren zammı kabul etmeyin. En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine gelene kadar mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Buradan Bahçeli ve Erdoğan’a sesleniyorum; milletin derdi DEM değil, zam. Emekli hak ettiği maaşı alsaydı en düşük 25 bin lira alacaktı. CHP bunun için önerge veriyor, AKP-MHP bunu reddediyor. Bunu bilin.

‘SOYLU’YU ATAYAN DOLMA KALEMİN SAHİBİ İLE YERLİKAYA’YI ATAYAN KALEMİN SAHİBİ AYNI KİŞİ’

Erdoğan çıksa iki kere iki beş eder dese, anında Adalet ve Kalkınma Partisi il başkanları çıkar ‘reisimiz kerrat cetvelindeki hatayı düzeltti’ der. Devlet bey prompterden okuyarak ‘iki kere ikinin beş ettiği Milliyetçi Hareket Partisi’nin terk edemeyeceği bir davasıdır’ der hep birlikte beşlerler.

Ali Yerlikaya döneminde yakalanan suç örgütü liderlerine bakıp da memleket temizleniyor sanmayın. Bu suç örgütü liderleri ne zaman geldi buraya? Yerlikaya’yı o makama atayan mürekkebin sahibinin atadığı Süleyman Soylu döneminde. Soylu’yu atayan dolma kalemin sahibi ile Yerlikaya’yı atayan kalemin sahibi aynı kişi. Memleketi bu pisliğe batıranlar da onlar. Kanmayın.

‘SOYLU’NUN GEREĞİNİ YAPARSIN YA BU REZALETTEN BİZZAT SORUMLUSUN’

Dedim ki; ‘Süleyman Soylu hakkında soruşturma önergesini getir’ dedim. Soylu dönemiyle ilgili hesaplaşmayı kendi yöntemleriyle yapıyorlar. Recep Tayyip Erdoğan, hem uluslararası suçlularla ilgili, Ayhan Bora Kaplan, Ankara’daki eğlence merkezleri ve kimsesiz çocuklar üzerinden altında kalacağınız o rezaletler ortaya dökülmeden evvel ya Süleyman Soylu’nun gereğini yaparsın ya bu rezaletten bizzat sorumlusun” dedi.

‘DURUM ÇOK VAHİM’

Merkez Bankası Türkiye‘nin en köklü kurumlarından birisi” diye sözlerine başlayan Özel, Merkez Bankası’nda yaşanan tartışmalara değindi. Özel “İddialar gerçekse durum çok vahim, iddialar yalansa durum çok vahim. Bu kurumda hızlı bir tahkikat yapılması lazım. AK Parti’nin vesayet savaşlarının bu kurumda devam etmesi, itibar kaybetmesidir. Bu kurumu bu hale getirirseniz, yurtdışındaki muhataplarının ciddiye alınmasının önüne geçersiniz. Anlayış değişmediği için ne kriz bitiyor ne sıkıntılar bitiyor. 5 yılda 4 kez başkan değiştiren, kadrolar ‘laf dinlemeyen’ diyenler baş sorumludur” diye konuştu.

‘KİMSE SANDIĞA KÜSMESİN’

31 Mart seçimleri hakkında konuşan Özel, “Cumartesi günü Çankaya’daydık. Ertesi gün Tunceli’de de Elazığ’da da gördüğüm bir şey var. Herkes 31 Mart’ı iktidara ders vermenin ayırdına varmış. 31 Mart seçimlerinde Tayyip Erdoğan hiçbir şey olmamış gibi oy alırsa, 4 yıl boyunca yüzünüze bakmayacak. Ne asgari ücret ne çalışma şartlarında adım atmayacaklar. Bu yoksulluğa, işsizliğe rağmen kimse sandığa küsmesin. İktidara sarı kart gösterilirse önümüzdeki süreç muhalefet açısından; işçiler, köylüler, dezavantajlılar için fırsat haline gelir.

Türkiye’nin bütün göç alan belediyelerini CHP yönetiyor. Bütün göç veren belediyeleri de Cumhur İttifakı yönetiyor. CHP’nin yönettiği yerlere koşuş var. Hepiniz kendi memleketlerinize, illerinize, ilçelerinize Kadıköy’ü, Çankaya’yı, Yenimahalle’yi getirebilirsiniz. Çağrımız Kastamonu’ya, Erzincan’a, Malatya’ya, Erzurum’a, Denizli’ye, Bursa’ya, Manisa’ya, çağrımız 81 ilimizedir. Çağrımız bütün güzel insanlara. Hep birlikte sandıkta buluşacağız” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş