Özgür Özel,Sinan Ateşin Eşi İle Görüştü:‘Gizlilik kararı kaldırıldığında isimleri açıklayacağım’ - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Özgür Özel,Sinan Ateşin Eşi İle Görüştü:‘Gizlilik kararı kaldırıldığında isimleri açıklayacağım’

Bu haber 06 Mayıs 2024 - 12:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Özgür Özel,Sinan Ateşin Eşi İle Görüştü:‘Gizlilik kararı kaldırıldığında isimleri açıklayacağım’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara’da sokak ortasında öldürülen Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş ile görüştü. Ayşe Ateş, bazı isimlerin iddianamede yer almadığını belirterek gizlilik kararı kaldırıldığında bu isimleri açıklayacağını söyledi.

 CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 30 Aralık 2022’de, Ankara’da Çukurambar’da uğradığı silahlı saldırı sonucu ölen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin iddianamenin tamamlanmasının ardından Ayşe Ateş ile görüştü.

Ayşe Ateş, yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ayşe Ateş, iddianamede MHP’ye işaret edilen bazı isimlerin yer almadığınının altını çizerek “İsimler ifademde yer almıyor. İçi boş, basit cinayet, alacak verecek kavgası gibi bize servis edilen iddianameye var olanları eklememişler. Gücümün yettiği kadar mücadele vermeye devam edeceğim” dedi.

Ateş, Özel ile görüşmesine ilişkin de “Davanın takipçisi olacağını, her anlamda; hukuki anlamda da siyasi anlamda da sosyal anlamda da manevi anlamda da arkamızda olduğunu, bize destek vereceğini kendisi dile getirdi” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN’A SESLENDİM HALA NET BİR GÖRÜŞME TARİHİ YOK’

1,5 yılın sonunda hazırlanan iddianamede yer almayan isimleri gizlilik kararı kalktıktan sonra açıklayacağını belirten Ayşe Ateş, “Her şey ortadaydı, ülke iç karışıklığa gidebilirdi. Mücadelemin karşılığı bu olmamalıydı. Cinayetin failleri eninde sonunda hesap verecek ve yargılanacaklar. Yanımızdaki siyasetçilerle yol yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Ateş son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslendiğini belirterek henüz bir görüşme tarihi olmadığı ve net bir durumun olmadığını aktardı.

Ayşe Ateş, ”İktidardan herhangi bir destek görebiliyor musunuz” sorusuna, ”Bekliyorum. Seslendim ve bir cevap bekliyorum, kendisinden hala. İnşallah çağıracağını düşünüyorum. Bekliyoruz. ‘zaman var’ dediler. Henüz net bir şey yok” yanıtını verdi.

‘BU İDDİANAME YA GERİ ÇEVRİLECEK YA DA BİZ YENİDEN YAZDIRACAĞIZ’

Ateş, şöyle konuştu:

”Benim ifademde de siyasi isimler vardı. Benim ifadem iddianamede yok. Başka ifade veren arkadaşların ifadeleri de aynı şekilde iddianameye eklenmemiş. İçi boş, uç uca eklenmiş sanki çok basit bir cinayet, alacak-verecek kavgası gibi bize servis edilen bir iddianame var ortada. İddianame bile diyemeyeceğim, böyle bir iddianame olmaz çünkü. Bu iddianame ya geri çevirilecek ya da biz bu iddianameyi yeniden yazdıracağız. Vereceğimiz dilekçelerle, sunacağımız delillerle…

Çünkü var olan şeyleri bile eklememişler, koymamışlar. Bugüne kadar umutla bekledik. Hukukun işleyeceğini, devletimizin bu işi çözeceğine ama maalesef umutlarımız burada tükendi diyebilirim. Mücadele vermeye devam edeceğim. Nereye, ne kadar gücüm yeterse, gücüm yettiği kadar. Hiç kimseynin bundan şüphesi olmasın. Kimsenin de yanına kalmayacak.”

‘GİZLİLİK KARARI KALKTIKTAN SONRA İFADEMİ BASINLA PAYLAŞACAĞIM’

Ateş, siyasi destekçilerin isimlerinin sorulması üzerine, ”Gizlilik kararı kalktıktan sonra ifademi basınla paylaşacağım. Orada göreceksiniz. O sebeple şimdi bu isimleri zikretmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

‘ÖZGÜR ÖZEL, HER ANLAMDA BİZE DESTEK VERECEĞİNİ SÖYLEDİ’

Ateş, Özel ile görüşmesine ilişkin olarak da şunları söyledi:

”Özellikle bunu rica etmek için geldim kendisinden. Durumu daha detaylı bir şekilde onunla görüştüm. Kendisi de sağ olsun bize, uzun bir vakit ayırdı. Çok ilgilendi. Çok teşekkür ediyorum sizin huzurunuzda kendisine. Davanın takipçisi olacağını, her anlamda; hukuki anlamda da siyasi anlamda da sosyal anlamda da manevi anlamda da arkamızda olduğunu, bize destek vereceğini kendisi dile getirdi. Teşekkürlerimizi ileterek yanından ayrıldık.”

‘ACIMI KENARA BIRAKTIM AMA KARŞILIĞI BU OLMAMALIYDI

Ateş, bundan sonraki sürece ilişkin şöyle konuştu:

”Zor bir süreç var. Onu görüyorum. Çok zor, yorucu. Ama sonuç elde edene kadar, nereye kadar giderse… Biz devletini seven insanlarız. Devletimi düşünerek bugüne kadar ben hep sağduyulu davrandım. Acımı bir kenara bıraktım. Çünkü gayet her şey ortadaydı. Ve ülke belki bir iç karışıklığa gidebilirdi. Ben bunun önüne geçmek için acımı bir kenara bırakarak, gerçekten büyük bir mücadele de verdim aynı zamanda.

Ama benim verdiğim özverili mücadelenin karşılığı bu olmamalıydı. Hiçbir şekilde karşılığını alamadım. Ama bu cinayetin failleri önünde sonunda hesap verecek, yargılanacak, yargılanması için de yanımızda duran tüm siyasetçilerle birlikte, sosyal anlamda da diğer anlamda kim varsa yanımızda onlarla birlikte bu yolu yürüyeceğiz.” (ANKA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş