Pazar’da CHP’den Yerli Malı Etkinliği. “Üretimin Ne Kadar Değerli Olduğunu Herkese Göstereceğiz” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Pazar’da CHP’den Yerli Malı Etkinliği. “Üretimin Ne Kadar Değerli Olduğunu Herkese Göstereceğiz”

Bu haber 14 Aralık 2022 - 12:57 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Pazar’da CHP’den Yerli Malı Etkinliği. “Üretimin Ne Kadar Değerli Olduğunu Herkese Göstereceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Rize Pazar örgütüne bağlı kadın kolları Pazar Meydan’da yerli malı haftası düzenledi. CHP üye standı kurulan etkinlikte Rize’ye ait yöresel ürünler ve yemekler sergilendi. Renkli görüntülere sahne olan etkinliğe yurttaşlar yoğun ilgi gösterdi. Etkinliğin başlangıcında CHP Rize Pazar İlçe Başkanı Kazım Balta bir konuşma yaptı.

“ÜRETİMİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU HERKESE GÖSTERECEĞİZ”

Yerli malı haftası dolayısıyla alanda bulunduklarını ifade eden Balta şunları söyledi:

“Çocukluğumuzda duyduğumuz bir nostalji değil aslında farkındalık yaratmak için yaptığımız bir etkinlik bu kadın kollarımızın öncülüğünde, onların organizasyonunda böyle bir etkinliği gerçekleştiriyoruz. Geçen yıldan bu yana başta kadın kollarımız olmak üzere katkı veren, davetimize icabet eden, duyup gelen, bizimle burada bu dayanışmayı sergileyen herkese çok teşekkür ediyorum. Eminim bir farkındalık yaratacağız, ısrarla devam ettiğimiz sürece farkındalık yaratacağız üretimin ne kadar önemli olduğunu herkese göstereceğiz.” Dedi.

“ÜRETİM İÇİN İKTİDARLAR HALKI TEŞVİK ETMELİ, HALKA DESTEK VERMELİ”

Etkinliğe katılan Çay Üreticileri Meclisleri Pazar Temsilcisi Recep Memişoğlu ise şunları söyledi:

“Çok güzel bir faaliyet olmuş, yapanların eline sağlık. Bizim ürettiklerimizi halka tekrar tanıtmak ve bunların tekrar üretilmesi için teşvik etmek çok önemli bir şey. Bu tür faaliyetler buna vesile olur, çok önemli bir şey. Hatta daha da ilerisini düşünmek lazım, bunu maddi olarak bize gelir sağlayacak şekilde birtakım yatırımların yapılması gerekiyor. Burada yerel yöneticiler ve genel yöneticiler, iktidarlar sorumludur. Halkı teşvik etmeli, halka destek vermeli bu konuda.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA