Rize AKP il başkanı Ayar emeklileri umutlandıran açıklama yaptı - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize AKP il başkanı Ayar emeklileri umutlandıran açıklama yaptı

Bu haber 09 Kasım 2023 - 20:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize AKP il başkanı Ayar emeklileri umutlandıran açıklama yaptı

Cumhuriyet’in 100. Yılı anısına çalışmayan emeklilere özel verilecek olan 5000 TL ikramiyeden çiftçi kayıt sistemi ÇKS’ye kayıt olan çiftçilerin dolayısıyla da çay müstahsili konumundaki emeklilerin de faydalanıp faydalanamayacağı merak konusu olurken AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar konuyla ilgili emeklileri umutlandıran açıklama yaptı.

”KİMSENİN MAĞDUR OLMAMASI İÇİN KONUYU TAKİP EDİYORUZ”

Çay müstahsili olan emeklilerin mağdur olmamaları için konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardığını belirten İl Başkanı Hikmet Ayar: ““Çay müstahsili olan emeklilerimizle ilgili mağduriyet oluşmaması için Genel Başkan Yardımcılarımızla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan ile görüşmeler gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize programlarında da konuyu kendisine bizzat arz ettim. Kanunda esasında bu yönde bir amaç yok. Burada amaç sadece çalışan emeklileri bu uygulamanın dışında tutmaktı. Fakat yoruma açık bir olay ortaya çıkınca böyle bir durum oluştu.

“KONUN MUHATABİ HERKESLE GÖRÜŞÜLDÜ”

Müstahsil olan emeklilerimizin emekli ikramiyesini almaları için konunun muhatabı herkesle görüşüldü. Bu yönde önümüzdeki haftalarda çıkacak torba kanununda yapılacak bir düzenleme ile emekli çay üreticilerimizin de bu ikramiyeden faydalanması için çalışmalar başlatılmış olacak. Burada kimsenin mağdur olmaması için konuyu takip ediyoruz. İnşallah yapmış olduğumuz çalışmalarında karşılığını alacağını ümit ediyorum” dedi.

Bugüne kadar özellikle Çaykur’da çalışan geçici mevsimlik işçilerin sürekli kadroya alınması konuları başta olmak üzere birçok konuda vaatlerde bulunan ancak vaatlerini yerine getiremeyen Hikmet Ayar bakalım emekli çay üreticilerinin de bu ikramiyeden faydalanması için “çalışmalar başlattık karşılığını alacağımızı ümit ediyorum” yönünde ki açıklamalarından gerçekten bir sonuç alınacak mı yoksa emeklileri ayar etmek için kullanılan ifadeler olarak mı kalacak. Emeklileri gibi bizlerde süreci takip edeceğiz .

foto: gazeterize

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş