Rize’de Sahte Seçmen İddiası (VideoHaber) - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Rize’de Sahte Seçmen İddiası (VideoHaber)

Bu haber 31 Mart 2023 - 16:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rize’de Sahte Seçmen İddiası (VideoHaber)

14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimleri öncesi seçmen listeleri askıya çıktı. Kamuoyunda son günlerde dile getirilen ‘ölü ve hayali seçmen’ tartışmaları devam ediyor.

Gençağa KARAFAZLI

Seçmen kütüklerinde ‘ölü ve hayali’ seçmen bulunduğu, ‘Suriyelilere oy kullandırılacağı’ iddiaları ve beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin durumuyla ilgili tartışmalar devam ederken, Rize’nin Çorapçılar mahallesinde askıya çıkarılan seçmen listesinde mahallede ikamet etmediği halde 10 kişinin isminin seçmen listesinde isminin yer aldığı iddia edildi.

“İSİMLERİ MUHTAR DA TANIMIYOR MAHALLE HALKI DA TANIMIYOR”

Rize Çorapçılar mahallesinde ikamet eden DEVA Partisi Seçim İşlerinden Sorumlu Rize İl Başkan Yardımcısı Mustafa Papaker, tanımadığı 10 ayrı kişinin isimlerinin seçmen listesinde yer aldığını, olayı mahalle muhtarına aktardığını ancak muhtarında bu kişileri tanımadığını ifade ederek şunları söyledi: “Yüksek Seçim Kurulu’nun oy pusulalarının askıda kaldığı süre zarfı boyunca kontrol ettiğimde ikamet ettiğim Çorapçılar mahallesinde tanımadığımız on kişinin oy pusulaları gözüküyor. Belgeler elimde seçim kurulunun resmî belgelerini yazılı olarak da çıkarttım. İtiraz dilekçelerimizi hazırladık, Deva Partisi Rize İl Başkanlığı adına bunlara itiraz edeceğiz. Bu isimleri mahalle muhtarına sorduğumuzda onun da tanımadığını öğrendik. Mahalle halkı da tanımıyor.

“BEŞ YÜZ OYU OLAN BİR MAHALLEDEN ON KİŞİ ÇIKTI, RİZE’DE KAÇ MAHALLE OLDUĞUNU SİZ DÜŞÜNÜN”

Listeleri dün kontrol ettim, hazırladığımız dilekçeleri yarın yüksek seçim kuruluna vereceğiz. On kişinin içinde Rizeli olmayan Bitlisli bir isim var. Erzurum Aziziyeli bir isim var. Rize Güneysu’dan var ne hikmetse ikameti Güneysu’da ama oy pusulası bizim mahallede görünüyor. Bitlis Güroymak ilçesinden var. Bu şekilde on kişi tespit ettik ve isimleri aldık, itiraz dilekçelerimizi yarın vereceğiz. Beş yüz oyu olan bir mahalleden on kişi çıktı, Rize’de kaç mahalle olduğunu siz düşünün.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş