RTEÜ DE SKANDAL “TACİZLE SUÇLANAN HOCA ÖDÜLLENDİRİLDİ BAŞARILI HOCA CEZALANDIRILIYOR! - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

RTEÜ DE SKANDAL “TACİZLE SUÇLANAN HOCA ÖDÜLLENDİRİLDİ BAŞARILI HOCA CEZALANDIRILIYOR!

Bu haber 09 Nisan 2021 - 19:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.
RTEÜ DE SKANDAL “TACİZLE SUÇLANAN HOCA ÖDÜLLENDİRİLDİ BAŞARILI HOCA CEZALANDIRILIYOR!

RTEÜ DE SKANDAL “TACİZLE SUÇLANAN HOCA ÖDÜLLENDİRİLDİ BAŞARILI HOCA CEZALANDIRILIYOR”

RTEÜ’ nin en önemli üniversiteler arasında en başarılı üniversite sırlamasında 4. olduğu şeklindeki açıklamaların yalan olduğu TUBİTAK tarafından açıklanan listeyle ortaya çıktı.

Kuzeytvnet -Özel Haber –

TÜBİTAK’ın destek vereceği 213 proje arasında RTEÜ ’nün sadece bir projesi bulunurken kabul edilen projenin ise Emine Akyüz TURUMTAY Hoca’ya ait olduğu açıklandı.

Bünyesinde Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakülteleri olmasına rağmen kabul edilen projeler arasında sadece bir projesi bulunan R.T.E.Ü bu tabloya göre proje fakiri.

“Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı” kapsamında 2020 yılı 1. döneminde Araştırma Destek Programları Başkanlığı (ARDEB)’na önerilen projelerin bilimsel değerlendirmelerine göre kabul edilen 213 proje arasında R.T.E. Üniversitesinden sadece Emine Akyüz TURUMTAY Hoca’ya ait bir proje yer alması RTEÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin KARAMAN  tarafından ‘RTEÜ‘ nin en önemli üniversiteler arasında en başarılı üniversite sırlamasında 4. Olduk’ şeklindeki açıklamasının gerçek dişi olduğu da ortaya çıkmış oldu.

RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman RTEÜ’ nin en önemli üniversiteler arasında en başarılı üniversite sırlamasında 4. olduğu şeklindeki gerçek dişi açıklamaları RTEÜ nun imajını her geçen gün yerle bir ederken, TÜBİTAK’ın destek vereceği 213 proje arasında R.T.E. Üniversitesinden sadece Emine Akyüz TURUMTAY Hoca’ya ait bir proje yer alması sonrası RETÜ de  ,akademisyen kadroların nasıl ve kimlere verildiği tartışmasını da gündeme getirdi.

“RTEÜ DE BAŞARILI HOCAYA KADRO YOK”

RTEÜ Rektörü Hüseyin Karaman gerçek dişi açıklamalarıyla kamuoyunu RTEÜ nun başarılı üniversiteler arasında göstermeye çalışırken RTEÜ nun başarılı hocalarından biri olan Emine Akyüz TURUMTAY nın 2 yıl önce Doçent’lik sınavından başarılı olmasına rağmen Doçent kadrosuna atanmasının yapılmadığı ortaya çıktı.

Kuzeytvnet editörlerine gelen bir bilgiyi değerlendiren editörlerimiz RTEÜ Rektörü Karaman’ın çalışkan insanları ödüllendirme yerine tam aksi bir şekilde pasifize etmeye çalıştığı TÜBİTAK’ın destek vereceği 213 proje arasında R.T.E. Üniversitesinden sadece Emine Akyüz TURUMTAY Hoca’ya ait bir proje yer alması ile gün yüzüne çıktı.

TUBİTAK tarafından açıklanan listede adı geçen ve İki yıl önce doçentlik sınavında başarılı olan Emine Akyüz TURUMTAY Hocaya Doçentlik kadrosu verilmedi.

“RTEÜ DE TACİZ VE MOBBİNGLE SUÇLANAN HOCAYA KADRO VAR”

RTEÜ de başarılı hocalara kadro verilmezken 4 kadın ve 2 erkek öğrenci, geçen yıl Rektörlüğe dilekçeyle başvurarak BESYO Bölüm Başkanı Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu’nun kendilerine yönelik taciz ve mobbingde bulunduğunu belirtti, sosyal medya yazışmalarının da yer aldığı bir dilekçeyi Rektörlüğe sundu. Öğrencilerin bu şikayetleriyle beraber RTEÜ Rektörlüğü “Doç. Dr. Serkan Hacıcaferoğlu hakkında başlatılan disiplin soruşturması neticesinde herhangi bir disiplin cezasına gerek olmadığına karar verildi” cevabını şikayetçi öğrencilere gönderdi.

“ÖĞRENCİLER MEMNUN OLMAYABİLİR YAPACAK BİR ŞEY YOK”

RTEÜ Disiplinin Kurulu!nun bu kararı sonrası Doç. Dr. Hacıcaferoğlu, BESYO Bölüm Başkanlığı görevine atandı. RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, öğrencilerin şikayette bulunduğu durumla ilgili yerel bir televiyon kanalına yaptığı açıklamada Hacıcaferoğlu’nun yanında olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bazen öğretmenler bazen de öğrenciler alınan kararlardan memnun olmayabiliyorlar. Biz yasalar çerçevesinde gereğini yaptık, öğrencilerimiz memnun olmayabilirler, yapacak bir şey yok”

Öte yandan bölümde öğrenim gören başka kadın öğrenciler de Doç. Dr. Hacıcaferoğlu’nun kendilerine tacizde bulunduğunu belirterek RTEÜ Rektörlüğüne ve YÖK’e şikâyet dilekçesi verdi. Öğrencilerin dilekçede, Hacıcaferoğlu’nun uygunsuz bir dil kullandığını ve şikayetlerin ardından tehdit ve hakaret ettiğini belirtti.

“RTEÜ REKTÖRÜNÜN ÖDÜLLENDİRME ŞEKLİ BÖYLE”

RTEÜ en başarılı üniversite sırlamasında 4. olduğu şeklindeki gerçek dişi açıklamalar, tacizle suçlanan hocaya doçent kadrosu verilmesi ardından bölüm başkanlığına atanarak ödüllendirilmesi diğer yandan RTEÜ adına başarı elde eden hocaların ise hak ettikleri kadroların verilmemesi Rektör karaman’ın  çalışkan insanları ödüllendirme şekli olarak değerlendirildi.

RTEÜ DE ÖĞRENCİLERN TACİZ VE MOBBİN ETİĞİ GERKÇESİYLE SUÇLADIĞI HOCA İLE İLGİLİ HABER.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
2 ADET YORUM YAPILDI
FEMİNİST Nisan 10, 2021 / 11:38 am Cevapla

Kişinin kendi düzeyindeki kimselerle arkadaş olduğunu anlatmak için ‘Çarık çarıkla, sarık sarıkla’ demiş atalarımız. Şaşırmadık!
Benim de bildiğim, Rize ilindeki COVID-19 tanılarının analizini başarılı bir şekilde yürüten (Prof.Dr. Osman Birol ÖZGÜMÜŞ ile birlikte) Tıp Fakültesi, Mikrobiyoloji Anabilim dalından Doç.Dr. A.Ç. ÇİÇEK’in Profesörlük kadrosu da yıllardır verilmiyor. Hoca hanımın Rize’ye hizmetlerine karşılık uğradığı haksızlığın hesabı, hakkını çiğneyen kimseden derhal sormalıdır.

    gençağa karafazlı Nisan 12, 2021 / 7:26 am Cevapla

    bu konu ile alakalı bir değerlendirme tabii ki yapacağız. Bazı bilgiler toplamaya çalışıyoruz. teşekkürler

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA