betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Saray’a Yakın Cemil Barlas’tan Davutoğlu’na Sert Cerattepe Tepkisi

  Artvin Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerini durduran Başbakan Davutoğlu’na, Saray’a yakın Cemil Barlas’tan çok sert tepki geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Yeşil Artvin Derneği üyeleriyle yaptığı görüşme sonrası, Cengiz İnşaat’ın Artvin’de büyük tepkilere..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Artvin Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerini durduran Başbakan Davutoğlu’na, Saray’a yakın Cemil Barlas’tan çok sert tepki geldi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Yeşil Artvin Derneği üyeleriyle yaptığı görüşme sonrası, Cengiz İnşaat’ın Artvin’de büyük tepkilere neden olan Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerini durdurdu.

HUKUKİ SÜREÇ TAMAMLANINCAYA KADAR DURDURULDU

Yeşil Artvin Derneği Üyelerinin Ankara‘da Başbakan Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmede, hukuki süreç tamamlanıncaya kadar maden şirketinin faaliyetlerinin durdurulması yönünde karar alındığı belirtildi.” 

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun, Erdoğan’a yakın işadamlarından Cengiz İnşaatın Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerini, halkın tepkisini göz önünde bulundurarak durdurması, Saray’a yakın isimlerden birisi olan Cemil Barlas’ın sert tepkisine yol açtı.

Davutoğlu’nun bu hareketi sonrası Twitter üzerinden açıklama yapan Cemil Barlas, Hükümet’in Saray’a ayak uyduramadığını, yönetimde çok başlılığın etkilerinin görüldüğünü ve acilen Başkanlık Sistemine geçilmesi gerektiğini yazdı.

İşte Cemil Barlas’ın Davutoğlu’nun kararı sonrası attığı o tweetler;

cemil-001.jpg

GEZİ’DE GÜL’ÜN YAPTIĞINI, CERATTEP’DE ARINÇ YAPTI

Davutoğlu’nun halkın tepkilerini göz önünde bulundurarak Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerini en azından hukuki süreç tamamlanıncaya kadar durdurması, Aktrollerin de tepkisini çekti.

Bazı Aktroller, Davutoğlu’nun Cerattepe’deki madencilik faaliyetlerini durdurmasını, Gezi olaylarında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Başbakan Yardımcısı Arınç’ın, Gezi Heyeti’nin taleplerini kabul etmesine benzetti.

Davutoğlu Cerattepe'deki Madencilik Faaliyetlerini Durdurdu

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.