betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Seçime Doğru: Karafazlı Cesareti

Tüm Türkiye halkları onu akraba içi tartışmalardan tanıdı.O bir kaç akrabası tarafından kabül görmesede her türlü saldırgan ve ırkçı söylemlere karşı inatla  çıktığı her medya kuruluşunda  “onlar benim akrabamdır, Rize..

Son Güncelleme: Whatsapp

Tüm Türkiye halkları onu akraba içi tartışmalardan tanıdı.O bir kaç akrabası tarafından kabül görmesede her türlü saldırgan ve ırkçı söylemlere karşı inatla  çıktığı her medya kuruluşunda  “onlar benim akrabamdır, Rize halkı okadar kolay kışkırtılacak bir halk değil akılla hareket eden politk bir halktır”diyerek barış ve özgürlükçü mesajlar veren genelde tüm dünya ülkelerinde yaşayan türkiye halklarından özelde ise Türkiye de büyük destek gören ve yüzbinlere Karafazlı akrabası olan HDP Rize adayı Selda Karafazlı’ya yönelik destek mesajları ,yazılar ve ziyaretler bitmek bilmiyor.İşte Selda Karafazlı’ya destek veren yeni bir vatandaşın o anlamlı yazısı..
 Memleketin içinde bulunduğu şu süreçte en çok dikkat çekici ve cesur hareket Rize’den geldi. HDP’ye karşı yapılan bu yaftalamalara rağmen Selda Karafazlı Rize’de HDP Milletvekili adayı oldu. Selda’nın adaylığından önce bir defa daha Rize’nin kapısı çalan HDP’nin hatırlarsınız standı dağıtılmış ve karşıt görüşlü bireylerin saldırısına maruz kalmıştı.

Genel olarak başarılı bir ivme kazanan HDP siyaseti ülke genelinde çoşkuyla, kuşkuyla ve umutla karşılanmakta iken, Karadeniz’in sosyal demokrat yüzü olarak bir anda Selda Karafazlı HDP adayı olduğunu açıklayarak dikkatleri üstüne topladı.

Akrabalarının bir grubu tarafından reddedilen ama bir çoğu tarafından destek çıkılan Selda Karafazlı adaylığının arkasında emin adımlar ile durmayı başardı. Medyadan takip ettiğim kadarıyla minumum yedi(7) defa saldırılan seçim bürosunda HDP’ye gönül vermiş bir çok bireyle Selda da çalışmalarına devam etti.

Cesareti saygıyla karşılanmalı…

Güneydoğu ve Güneydoğu Anadoludan gelen, Selda’yı bu mücadelesinde yalnız bırakmayan özgürlükçü fikirler ve bireyler, her saldırıda Selda’nın yanında Selda kadar kararlı durdular. Memleketin ve akrabalarının bu tavrına karşı Baba Gençağa Karafazlı kızını yalnız bırakmayarak en büyük destekçisi oldu.

Seçimlere son bir hafta kala okuyucularımızın bu cesur hareketi hatırlamasını ve destek vermesini inanın canı gönülden istiyorum. Karadenizin rengarenk ve deli dolu kimliğinin yıllardır manüpile edildiği, Kazım Koyuncu gibi bir değerin yamaçlarında özgürlükçü ve eşitlikçi perspektifi memleketin yemyeşil topraklarında da görmek arzusu içindeyim.

Nitekim zorlu bir dönem ve Türkiye adına zor bir zaman içindeyiz. Yüz yıla yakın bir Cumhuriyet tarihi, eksikleri ve artıları ile dayandığımız 2015 Genel seçimleri…

Selda Karafazlı ve Selda gibi cesur kimlikli dostlarımız başarılarını canı gönülden istiyor ve destekliyoruz, Dünya bu ya burası da Türkiye… Dostlarımızı velevki  henüz anlamadılar, dert değil!

Mühim olan hareketti, mühim olan göstermekti.

Aziz Korkmaz

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.