Su deyip geçmeyin bakın nasıl faydaları var.. - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Su deyip geçmeyin bakın nasıl faydaları var..

Bu haber 07 Nisan 2024 - 9:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Su deyip geçmeyin bakın nasıl faydaları var..

Günde sadece bir bardak ile neler yapabilirsiniz… Suyun vücuda etkisi

Dr. Hüseyin Nazlıkul yazdı…

Dr. Hüseyin Nazlıkul, M.D. PhD.

Dr. Hüseyin Nazlıkul, M.D. PhD.

Atletik performans, iyi hidrate olmuş vücutta en üst düzeydedir.

Yeni güne bir bardak su içerek başlayın. Bu bir bardak su böbreklerinizi boşaltmanıza ve detoks sisteminizin gün boyu sağlıklı çalışmasına yardımcı olacaktır.

Kahvaltıdan bir saat öncesine kadar yavaş yavaş, ama kısa aralıklarla içilen suyun birçok kronik hastalıklarda tedavi edici özelliği olduğu açıklanmaktadır.

Günde en az sekiz bardak su için, mümkün olursa sağlıklı alkali su için. İçtiğiniz su ne kadar temiz ve sağlıklı olursa bedeniniz suyu o derecede faydalı kullanır.

Canınız bir şeyler atıştırmak istediğinde bir şeyler atıştırmaktansa onun yerine bir bardak su için ve biraz bekleyin. Göreceksiniz ki bedeniniz sizden yemek değil su istiyormuş!

Vücudunuzun size ne söylediğini anlamaya çalışın, başınız ya da mideniz ağrıyorsa veya bitkinseniz veya kendinizi iyi hissetmiyorsanız ilaç almadan önce bir bardak su için ve sonuca göre hareket edin.

Baş ağrısı çekiyorsanız ilaca saldırmayın. Sadece su yeterli gelmemişse o zaman bir magnezyum efervesan tableti suda eritin ve için. Ağrı kesici kullanmadan da baş ağrılarınızın geçtiğini şaşkınlıkla keşfedeceksiniz.

Yemek yerken kesinlikle su ve sulu içecekler içmeyin, suyu yemekten yarım saat önce ve yarım saat sonra için.

Yediğimiz yiyeceklerle de su alırız. Çünkü onların içinde de su vardır. Organik olarak üretilen ürünleri tercih ederseniz yiyeceklerle beraber aldığınız suyun kalitesi de iyi olur.

Su her yiyecekte aynı kalite ve özelliklerde bulunmaz, bu durum bedenimizde bulunan sular için de geçerlidir. İçimizdeki su bizim ruh halimize göre sürekli kendi kendisini değiştirme gücünü içinde barındırır.

Akıllıca yemek yiyin. Kalori, karbonhidrat ve yağları çok fazla hesaplamanıza gerek yoktur. Sadece asitli ve hijyenik olmayan yiyecekleri yemeyin.

Karaciğerinizin yediğiniz yiyecek ve içeceklerdeki bakteri, virüs ve kimyasalları temizlemek zorunda olduğunu unutmayın. Bol, temiz ve kaliteli alkali su içerek karaciğerinize asli görevini yapabilmesi için yardımcı olun.

Hazır yiyeceklerden, fast foodlardan, gazlı içeceklerden, katkı maddeleri içeren her türlü hazır gıdadan uzak durun. Tabii burada asıl suçlu olan food’dan (yemek) çok işin fast (hızlı) kısmıdır. Çünkü hızlı yemek pek çok rahatsızlığın asıl kaynağıdır.

Yediğiniz yemeklerden keyif almaya çalışın, iyi çiğneyin ve yemek esnasında gazete okumayı ve TV izlemeyi bırakın. Yediklerinizi iyice inceleyin, onlarla bir diyalog içinde olun.

Fazla çay, kahve, alkollü içecek içmeyin. Bu tür içecekler diüretik olduklarından vücudunuzda su kaybına neden olurlar. Şayet mecbur kalırsanız bunlardan fazla içtiğinizde dengelemek için bol miktarda su ya da mümkünse alkali su için.

Nöralterapi ve Hüseyin Nazlıkul’un diğer tedavi yöntemlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Odatv.ccom

Hüseyin Nazlıkul
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş