betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Sürmene yangını ağaçlara zarar vermemiş!

  Sürmene yangını ağaçlara zarar vermemiş! Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sürmene yangınının ağaçlara kalıcı bir zarar vermediğini ileri sürdü, Bakanlık, ‘Sadece çalı çırpı yandı” açıklaması yaptı. Trabzon’un..

Son Güncelleme: Whatsapp

 

Sürmene yangını ağaçlara zarar vermemiş!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sürmene yangınının ağaçlara kalıcı bir zarar vermediğini ileri sürdü, Bakanlık, ‘Sadece çalı çırpı yandı” açıklaması yaptı.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde, Çamburnu Mevkiinde 7 Ocak’ta çıkan orman yangınıyla ilgili bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yangının ağaçlara kalıcı bir zarar vermediğini belirterek, “Öyle görünüyor ki buradaki ağaçlar bu yangından hasar almadan kurtuldu. Yangının yaşandığı alanda orman varlığımız bir kayba uğramayacak” dedi.

BAKAN EROĞLU: ‘YANGIN AĞAÇLARA KALICI ZARAR VERMEDİ’

Trabzon’un Sürmene İlçesi, Çamburnu Mevkiinde geçtiğimiz Cumartesi gecesi çıkan orman yangınının söndürülmesinin ardından yanan alandaki hasarla ilgili bir açıklama yapan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Bölgede yapılan incelemede yangının çalılık örtü alanında etkili olduğu, kabukları yanan sarıçam ağaçlarına kalıcı zarar vermediği belirlendi” dedi.

‘BOYLU AĞAÇLAR ZARAR GÖRMEDİ, SADECE ÇALI ÇIRPI YANDI’

Yapılan incelemeye göre 25 hektarlık alanda etkili olan yangının bir örtü yangını olduğu kaydedilen Bakanlık açıklamasında, boylu ağaçların zarar görmediği sadece alt tabakadaki çalı çırpı maki formasyonunun yandığının tespit edildiği kaydedildi. Bakan Eroğlu, “Canı pahasına orman yangınlarına müdahalede bulunan cefakâr orman teşkilatı mensuplarımız sayesinde Sürmene Çamburnu yangınını çok büyük alanlara yayılmadan söndürüldü”değerlendirmesinde bulundu.

‘BURADAKİ AĞAÇLAR YANGINDAN HASAR ALMADAN KURTULDU’

Basında yanan alanların farklı amaçlarla kullandırılacağına dair haberlerin yer aldığını da belirten Eroğlu “Bu alanların kesinlikle başka bir maksatla kullandırılması söz konusu olamaz. Anayasa’nın 169’uncu maddesinde çok açık emredici bir hüküm bulunuyor. Yangının gerçekleştiği alanda ağaçların canlılığını kaybetmemesi iyi bir haber. Öyle görünüyor ki buradaki ağaçlar bu yangından hasar almadan kurtuldu. Yangının yaşandığı alanda orman varlığımız bir kayba uğramayacak. Belki çok az bir alanda rehabilite çalışması yapabiliriz” diye konuştu.

Yusuf Yavuz

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.