betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Tüm Dünyası Sokak Köpekleri

 Rize’nin İkizdere İlçesi’nde bir yıldır görev yapan noter Berran Altuntecim, yaralı ve bakıma muhtaç sokak köpekleri için başlattığı seferberliği sürdürüyor. Rize’nin İkizdere İlçesi’nde bir yıldır görev yapan noter Berran Altuntecim,..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Rize’nin İkizdere İlçesi’nde bir yıldır görev yapan noter Berran Altuntecim, yaralı ve bakıma muhtaç sokak köpekleri için başlattığı seferberliği sürdürüyor.

Rize’nin İkizdere İlçesi’nde bir yıldır görev yapan noter Berran Altuntecim, yaralı ve bakıma muhtaç sokak köpekleri için başlattığı seferberliği sürdürüyor. Sokaklardan topladığı köpekleri oluşturduğu barınağa getiren, aşı ve tedavilerini yaptırann Altuntecim, bir yılda sağlığına kavuşturduğu 40 dolayında köpeği sahiplendirdi.

Ankara Barosu’na kayıtlı olarak 22 yıl avukatlık yapan Berran Altuntecim, geçen yıl İkizdere İlçesi’nde noter olarak göreve başladı. Bir dönem Ankara Barosu Kent ve Çevre Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten, aynı zamanda 12 yıllık tiyatrocu olan Berran Altuntecim, göreve başladıktan sonra ilçede başıboş dolaşan sokak köpeklerini fark etti. İkizdere Belediyesi ile görüşen ve bir barınak yaptıran Berran Altuntecim, topladığı sokak köpeklerinin aşılarını yaptırdı, hasta olanları tedavi ettirdi. Yaralı ve sakat sokak köpeklerini barınakta bakıma alan Berran Altuntecim, kendini sokak köpeklerine adadı. Bir yılda sokaklardan topladığı köpekleri tedavi ettiren, bakımlarını yapan ve besleyen Altuntecim, 40’a yakın köpeği ise sahiplendirdi. Barınağa gittiğinde kendisini fark eden köpekler tel örgülere tırmanarak Altuntecim’i karşılıyor.

“ONLAR BENİM YAŞAM ENERJİM”

İlçedeki tüm sokak ve sahipli köpeklerinin bakımını gönüllü üstlendiğini anlatan Berran Altuntecim, “İlçede vatandaşlar dükkan önlerine su kapları koymaya başladı. İnsanlar artan yiyecekleri getiriyorlar. Ramazan ayında iftar sonrası kalan yemekleri toplamaya başladık. Ben hayvanları çok seviyorum. Bu hayvanlar benim yaşam enerjim. Ben Noterim ama artık veteriner gibi yaralı hayvanlar bana getiriyorlar. Ben de gönüllü olarak hayvanların bakımını yapıyorum.”

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.