Turizm Ayder’de Bir Kez Daha Masaya Yattı

 Ayder’de turizm sezonu öncesinde tüm paydaşların biraraya geldiği toplantıda, turizmin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Ayder’de düzenlenen turizm toplantısında sorunlar masaya yatırıldı. Toplantıda konuşmacı olarak Vali..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Ayder’de turizm sezonu öncesinde tüm paydaşların biraraya geldiği toplantıda, turizmin sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Ayder’de düzenlenen turizm toplantısında sorunlar masaya yatırıldı. Toplantıda konuşmacı olarak Vali Ersin Yazıcı, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu ile Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu yer aldı.

Bölgenin dünü, bugünü ve yarınının değerlendirildiği toplantıda ayrıca katılımcılar sorun, beklenti ve görüşlerini dile getirdi. Turizmin altyapısı konusunda önemli fikirler gündeme geldi. Ayder’deki çöp, altyapı, kanalizasyon, piknik ile kamp alanlarının belirlenmesi, trafik, su ve ışıklandırma gibi sorunların çözümü görüşüldü.

Toplantı vesilesi ile biraraya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Ayder’de turizm için ortak hareket etmenin gerektiğini düşünüyorum. Bu organizasyon, siz değerli katılımcılarımızın görüş ve önerilerinin dile getirilip tartışılacağı bir beyin fırtınası ya da bir arama konferansı formatında bir birliktelik olarak bu yol haritasının netleşmesinde önemli katkıları olmasını beklediğimiz bir etkinliktir. Bu nedenle bu toplantıda fikir, öneri, örnekler, strateji ve çözümler üretmeliyiz. Burada durum tespitleri yaparak potansiyellerimizi, eksikliklerimizi, yanlışlarımızı çok iyi ortaya koymalıyız. Burada yaptığımız toplantıda Ayder’deki turizm sorunlarının neler olduğu konusunda fikir alış verişinde bulunacağız. Valiliğimizin desteğiyle bundan sonraki süreçte daha aktif çalışmalarımız devam edecek.”

Ayder’in turizmde başarı gösterebilmesi için eksikliklerinin çok iyi bilinmesi gerektiğini ifade eden Vali Yazıcı, “Rize marka şehir olmaya aday bir ildir. 4 mevsim turizm yapılabilecek bir şehirdir. Buna biz inanırsak başkasını da inandırırız. Bölgemiz, turizmin her dalına hitap edebilecek çekici özelliklere sahip bu yüzden sektördeki payı arttırılmalı.” dedi.

Toplantıya Vali Ersin Yazıcı’nın yanısıra Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Rize Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu ve üyeleri, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, bölgedeki turizm işletmelerinin sahipleri, yöneticileri, yatırımcılar ile bölge esnafı ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Katılımcılar böyle bir programın düzenlenmesinden ötürü Vali Ersin Yazıcı’ya teşekkür etti.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.