ÜRETİCİ KÖYLÜLER ANKARA’YA GİDİYOR - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

ÜRETİCİ KÖYLÜLER ANKARA’YA GİDİYOR

Bu haber 09 Ocak 2022 - 14:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.
ÜRETİCİ KÖYLÜLER ANKARA’YA GİDİYOR

ÜRETİCİ KÖYLÜLER ANKARA’YA GİDİYOR

Coşkun özbucak

Tüm Üretici Köylüler Sendikası’nın da içinde bulunduğu üretici temsilcileri Tarım ve Orman Bakanlığı önünde basın açıklaması yapmak için Ankara’ya gidiyor. 

            Yaşanan ekonomik krizden etkilenen üretici köylüler, tarımda kullanılan gübre ve ilaçlarda yapılan aşırı zamlardan dolayı üretim yapamayacaklarını dile getirmek ve zamların geri alınmasını istemek için 11.01.2022 Salı günü saat 10.00’da Tarım ve Orman Bakanlığı önünde olacaklar.

Tüm Köy Sen Ordu Şubesi yönetim kurulu üyeleri olarak basın açıklamasına katılacaklarını belirten Zekayi Sağra şunları söyledi: “Yaşanan ekonomik kriz katlanamaz oldu. Tarım için olmazsa olmaz olan gübre ve ilaca sürekli zam yapılıyor. Artık tarım yapamaz hale geldik. Mazota yapılan zamlar da katlanılır değil. Sesimizi duyurmak, zamların geri alınmasını talep etmek için sendika genel merkezimiz ve şube yöneticileri olarak, üretici platformlarıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı önünde olacağız. Ayrıca Meclis’te partilerin temsilcileriyle de görüşmeler yapacağız. Yaşanan ekonomik sıkıntılardan kurtulmanın birinci koşulu, üreticilerin birliğidir. Sendikamız bu görevi yapmaya çalışıyor. Üreticiler olarak sesimizi birlikte yükseltirsek emeğimize, ürünümüze ve geleceğimize sahip çıkabiliriz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş