Yeniden Refah Partisi İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi adaylarıyla seçime girecek - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Yeniden Refah Partisi İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi adaylarıyla seçime girecek

Bu haber 03 Şubat 2024 - 12:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yeniden Refah Partisi İstanbul, Ankara ve İzmir’de kendi adaylarıyla seçime girecek

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, yerel seçim için ittifak kararını açıkladı. Erbakan İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday çıkaracaklarını duyurdu. Yerel seçime, cumhurbaşkanlığı seçimi gibi beka sorunu olarak bakmadıklarını söyledi.

Artı Gerçek – Yeniden Refah Partisi ile AKP arasında sürdürülen yerel seçimde ittifak görüşmelerinden sonuç çıkmadı. Yeniden Refah Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde ittifak yapmayacaklarını açıkladı. Erbakan, “Milletimiz ve teşkilatımız ittifak yapmamızı istemiyor” dedi.

‘MUTABAKAT METNİNDE YAZANLARIN TERSİ OLDU’

Erbakan, 14 Mayıs 2023’teki seçimlerde AKP ile yaptıkları ittifakı hatırlatarak ”Ortaya koyduğumuz mutabakat metni ile ilgili herhangi bir olumlu gelişme olmamıştır hatta tam tersine mutabakat metninde yazanların tersi ortaya konulmuş ve tersine icraatlar yapılmıştır.” dedi.

Cumhur İttifakı’yla seçime girmeyeceklerini belirten Erbakan “Müzakere sürecinde karşımızda 5 sebep çıktı” diyerek, ittifak yapmama gerekçelerini sıraladı.

Erbakan, şu açıklamayı yaptı:

“Bu seçimlerde ittifak yapılması halinde ‘İstanbul‘un CHP‘den alınabilir mi’ diye düşündük. Toptan retçi bir anlayışın içine girmedik. Müzakere sürecinde karşımızda 5 sebep çıktı.

Birinci sebep bu seçimin 14 Mayıs’tan farklı olduğunu gördük. Seçmenimiz ittifak yapmamızı istemiyor. 14 Mayıs’ta milletimiz YRP’nin ittifakın içinde yer almasını istiyordu. Bizim önceliğimiz aziz milletimizin beklentisidir. 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’nda yer almıştık.

İkinci sebep, teşkilatlarımız bu ittifakın içinde yer almamızı istemiyor. Bu seçimde teşkilatların yüzde 95’i ittifak istemiyor.

‘BEKA SORUNU OLARAK BAKMIYORUZ’

Parti olarak bu seçimlere biz 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçiminde olduğu gibi bir beka seçimi olarak bakmıyoruz. Beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz. AK Parti heyetinin partimize bizlere adil ve dengeli bir teklifle gelmediğini görmüş bulunmaktayız. Bu sebepler nedeniyle 31 Mart seçimlerinde herhangi ittifak yapmamak; Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızı gösterme yönünde karar almış bulunuyoruz. Adaylarımızı 10 Şubat’ta Ankara Atatürk Spor Salonu’nda yapacağımız aday tanıtım programımızda inşallah ilan edeceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA