Yenilik Partisi lideri Yılmaz, “Çete ve rant işlerine bulaşan Ülkü Ocakları kapatılsın”

Yenilik Partisi lideri Öztürk Yılmaz, “Çete ve rant işlerine bulaşan Ülkü Ocakları kapatılmalıdır” çağrısı yaptı. MHP’li Mevlüt Karakaya hakaretle yanıt verince, Yılmaz da “Senden dana çobanı olmaz” dedi. Yenilik Partisi..

Yenilik Partisi lideri Yılmaz, “Çete ve rant işlerine bulaşan Ülkü Ocakları kapatılsın”
Son Güncelleme: Whatsapp
Yenilik Partisi lideri Öztürk Yılmaz, “Çete ve rant işlerine bulaşan Ülkü Ocakları kapatılmalıdır” çağrısı yaptı. MHP’li Mevlüt Karakaya hakaretle yanıt verince, Yılmaz da “Senden dana çobanı olmaz” dedi.

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve 26-27. Dönem Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Sinan Ateş cinayetiyle yeniden tartışma konusu olan MHP’nin gençlik teşkilatı Ülkü Ocakları’nın kapatılması çağrısında bulundu.

Yılmaz, sosyal medya hesabı X’den yaptığı açıklamada şöyle dedi:

‘ÜLKÜ OCAKLARINDAKİ MAFYYALAR SİYASETÇİLERİ ÖLDÜRÜYOR’

“İdealine samimi bağlı ve şiddeti reddeden vatansever ülkücüleri tenzih ediyorum. Onlara tek sözüm yok ve olamaz da! Çok iyi dostlarım var ve samimi insanlar! Konu ülkücüler değil, Ülkü Ocakları. Ülkü Ocakları kapatılmalı! Terör, uyuşturucu, mafya, rant ve çete haline dönüştü! Devlet içinde devlet olmaz! PKK dağda askerlerimizi şehit ediyor, Ülkü Ocaklarındaki mafyalar da biz siyasetçileri şehirde öldürüyor! Arkalarında bazı siyasi partiler var! Bu nedenle, suça karışanları yargılatamıyoruz! Her taşın altından bunlar çıkıyor! Bana dönük suikastte de Ülkücü mafyacılar taşeron olarak kullanıldı. Sinan Ateş dosyası da aynı! Böyle devlet olur mu? Böyle hukuk olur mu? Böyle adalet olur mu? Bu yapı kesinlikle kapatılmaldır! Benzer yapılar da…”

MHP’Lİ KARAKAYA: ÇAKAL YÜREĞİ YUTMUŞ…

Bu çağrıya MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, sosyal medyadan yanıt verdi:

“Ülkü Ocakları kapatılsın diyebilen çakal yüreği yutmuş Öztürk Yılmaz, sana onursuz demiyorum çünkü onursuzluk insana has bir iç değer yoksunluğu halidir ve bugüne kadar bu sıfatla anılanlara hakaret olur. Sana insan dışı yaratık da demiyorum çünkü mahlukatın da yaratılışı gereği bir değeri vardır. Türk milleti; vatanına, milletine, dinine sahip çıkan ve bu değerler uğrunda serden geçebilen, şehadete giderken dahi “kızıl elmaya kızıl elmaya” diye haykırabilen, gençliğe Türkiye Yüzyılını Türk Devri yapma şuuru aşılayan Türk Gençliğinin eğitim ve kültür yuvası Ülkü Ocaklarını da bilir, Musul’daki stratejik rezilliğinden dolayı seni de..! Rezilliğinle ünlendin, zırvalarınla kepaze oldun!”

‘SENİ KİM PROFESÖR YAPMIŞ, SENDEN DANA ÇOBANI OLMAZ’

Karakaya’nın yanı sıra çok sayıda MHP’li ve Ülkü Ocakları üyesinin yanıt verdiği Öztürk Yılmaz, sosyal medyasından bir kez daha paylaşım yaptı.

Yılmaz, Karakaya’ya sözlerini alıntılayarak şunları yazdı:

“Şu üsluba bak! Terör estiriyor aklınca! Feriştahın gelsin! Sen kimsin de kimi tehdit ediyorsun? Bu yazdıklarını da unutma! Seni kim profesör yapmış? Senden dana çobanı olmaz! Yalaka! Zoruna gitti değil mi? Çünkü, bu pisliğin ta içindesin sen de! Boşuna demiyoruz! Ülkü Ocakları Kapatılacak!” (HABER MERKEZİ)

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.