betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Yeşil Yol Projesi İzmir’de protesto edildi

 İZMİR – İzmir Fırtına İnisiyatifi, Karadeniz Bölgesi’nde yapılması planlanan 2 bin 600 kilometrelik “Yeşil Yol” projesini protesto etmek için Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yürüyüş düzenledi. Leman Kültür Merkezi önünde toplanan yurttaşlar,..

Son Güncelleme: Whatsapp

 İZMİR – İzmir Fırtına İnisiyatifi, Karadeniz Bölgesi’nde yapılması planlanan 2 bin 600 kilometrelik “Yeşil Yol” projesini protesto etmek için Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yürüyüş düzenledi. Leman Kültür Merkezi önünde toplanan yurttaşlar, “Yeşil Yol’a dur de” yazılı pankart ile “Yaylamdan elini çek”, “Mıhlama değil muhlama, Yeşil Yol ne la” yazılı dövizler taşıyarak yürüyüşe geçti. Yurttaşların yanı sıra çeşitli siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin de katıldığı yürüyüşte, sık sık “Susma haykır Yeşil Yol’a hayır” ve “Sermaye elini yeşilimden çek” sloganları atıldı.

Yürüyüş esnasında yurttaşlara Yeşil Yol projesinin gerçekleştireceği doğa tahribatını anlatan bildiriler dağıtıldı. Dağıtılan bildirilerde projenin bölgedeki doğal zenginlikler açısından çok büyük bir tehlike olduğu ifade edilerek, çalışmaların başlamasıyla birlikte ilk etapta bile binlerce ağacın yok olacağı belirtildi. Ayrıca proje ile birlikte bölgedeki yaylaların kentleşeceği ve özünden uzaklaşacağı da belirtilen bildiride, “İlk planda çok ciddi bir tehdit olan Yeşil Yol projesinin durdurulmasını istiyoruz. HES projeleri denetimsiz taş ocakları ile yeterince zarar görmüş olan vadilerin artık kendi haline bırakılmasını talep ediyoruz. En büyük kamu yararı doğanın korunmasıdır” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: 

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.