Yeşil Yol projesine karşı halk isyanda

 Rize Çamlıhemşin’de Samistal Yaylası üzerinden bölgeye götürülmek istenen dozerlerin önünü kesen halk, Yeşil Yol’a izin vermeyeceklerini haykırdı. Tepkiler üzerine iş makineleri geri çekildi. Karadeniz’in yaylalarını talan edecek olan Yeşil Yol..

Son Güncelleme: Whatsapp

 Rize Çamlıhemşin’de Samistal Yaylası üzerinden bölgeye götürülmek istenen dozerlerin önünü kesen halk, Yeşil Yol’a izin vermeyeceklerini haykırdı. Tepkiler üzerine iş makineleri geri çekildi.

Karadeniz’in yaylalarını talan edecek olan Yeşil Yol projesine karşı halk isyanda. Tır ile Samistal Yaylası’na götürülen dozerlerin önünü kesen halk, Yeşil Yol projesine karşı olduğunu bir kez daha haykırdı.

Rize’nin Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavrun Yaylası’na halkın tepkileri nedeniyle giremeyen iş makineleri, bu kez vadinin arka tarafındaki Samistal Yaylası üzerinden bölgeye götürülmek istendi. Ancak durumu haber alan halk horon ve türkülerle yolu kesti.

Tepkiler üzerine iş makineleri geri çekildi.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.