betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

Zamlar Türkiye’yi öldürdü Diyanet camilerden sela okuttu…!

GENÇAĞA KARAFAZLI Değerli okurlar , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete ’de yayımlanan karar sonrası sıcaklığın 39 dereceye çıktığı şu günlerde Türkiye de zam yağmuru başladı. Kısacası bunun adı..

Zamlar Türkiye’yi öldürdü Diyanet camilerden sela okuttu…!
Son Güncelleme: Whatsapp

GENÇAĞA KARAFAZLI

Değerli okurlar , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete ’de yayımlanan karar sonrası sıcaklığın 39 dereceye çıktığı şu günlerde Türkiye de zam yağmuru başladı. Kısacası bunun adı yurttaşlar arasında “Türkiye artık öldü” yorumlarına sebep oldu. Tabi ölen Türkiye için siyasi iktidar boş duru mu? Diyanet işleri başkanlığı hemen harekete geçerek son görevini yerine getirdi. Ölen Türkiye için ülkenin tüm camilerinden sela okunması talimatı verdi ve dün gece tüm camilerimizden ölen Türkiye için selalar okundu.

Şimdi Türkiye’nin nasıl öldüğüne bir bakalım.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre akaryakıtta ÖTV tutarları arttı. Pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde benzin ve motorin grubuna 6 lira zam yapıldı.

Benzinin litre fiyatı 35,90 liraya, motorin 33,18 liraya yükselirken, otogaz 15.91 lira oldu.

Akaryakıt üzerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) tutarlarında yapılan düzenlemeler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Karara göre kurşunsuz benzinin litre fiyatı üzerinden alınan ÖTV tutarı 2,52 liradan 7,52 liraya, motorinin litre fiyatı üzerinden alınan vergi tutarı ise 2,05 liradan 7,05 liraya yükseldi. Otogaz da ise 5,77 lira ÖTV alınacak. Ayrıca benzol, tuluol, ksiol, solvent nafta gibi ürünler ile madeni yağlama ürünlerinin ÖTV tutarlarında da artışa gidildi.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM

ÖTV kararının ardından benzin ve motorin grubunda pazar gününden itibaren geçerli olacak şekilde 6 lira fiyat artışı meydana geldi.

İstanbul’da benzinin litresi 28 liradan 34 liraya, motorinin litresi ise 26 liradan 32 liraya yükseldi. Böylece Türkiye’nin ölümü gerçekleşmiş oldu.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.