Zorlucan: “Bu Saldırı Sadece Bize Değil Emek ve Demokrasi Güçlerine Yapılmıştır.” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Zorlucan: “Bu Saldırı Sadece Bize Değil Emek ve Demokrasi Güçlerine Yapılmıştır.”

Bu haber 21 Mayıs 2022 - 17:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Zorlucan: “Bu Saldırı Sadece Bize Değil Emek ve Demokrasi Güçlerine Yapılmıştır.”

Zorlucan: “Bu Saldırı Sadece Bize Değil Emek ve Demokrasi Güçlerine Yapılmıştır.”

Gençağa Karafazlı-Emre Koç

Rize’nin Fındıklı ilçesinde Emek Partisi (EMEP) ilçe örgütüne kimliği belirsiz kişi veya kişilerce saldırı düzenlenirken ilçe binasında bulunan Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın fotoğrafları, afişler, dövizler ve pankartlar parçalanmış saldırıya ilk tepki İHD Rize şube temsilcisi Günay Karafazlı’ göstermişti.

Bu saldırının ardından EMEP ilçe binasında bir araya gelen EMEP Rize İl Başkanı Hasan Zorlucan Rize – Artvin Emep örgütleri, ESP, İşçi Partisi ,Sol Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin katılımıyla bir basın açıklaması düzenledi. Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Şahin Cervatoğlu İstanbul’ da bulunma nedeniyle katılamadı etkinliğe katılamayıp telefon aracılığıyla duygularını iletti.

 

BİZLERİ BÖLEREK YÖNETME YÖNTEMİNİZİ BOŞA ÇIKARACAĞIZ”

Sömürüsüz bir Türkiye ve dünya mücadelesine yardımcı olan Emek partisi Fındıklı ilçe örgütüne karanlık ve gerici güçlerin yardımıyla saldırı gerçekleştiğini ifade eden Emek Partisi Rize İl Başkanı Hasan Zorlucan açıklamasına şu sözlerle başladı:

“Hayat pahalılığının, yoksulluğun Zirve yaptığı bir dönemde ülkeyi yöneten güç odaklarının toplumu terörize ederek baskı ve şiddetin dozajını arttırarak yönetmeye çalıştıklarını; gittikçe toplumu daha da gererek suni biçimde kutuplaştıracakları görülüyor. Öncelikle partimize yapılan bu saldırı sadece Emek partisine yapılan saldırı olduğunu düşünmüyoruz. İşçi sınıfı ve emekçi halkı çok yönlü kışkırtmalara, bölme hamlelerine karşı mücadele eden emek ve demokrasi güçlerine yapıldığını düşünüyoruz. Bizleri bölerek, parçalayarak, kutuplaştırarak yönetme yönteminizi boşa çıkaracağız. Birimize yapılan her tür yanlış uygulamaya hep birlikte karşı çıkacağız.”

“FAŞİZMİ BU ÜLKEDE KURUMSALLAŞTIRMAYACAĞIZ”

Gerici, ırkçı toplumu ayrıştıran her türlü uygulamalara emekçi halkımızla birlikte, omuz omuza ve yan yana dayanışarak karşı çıkacaklarını ifade eden Zorlucan:

“Bir avuç sermaye çevresinin çıkarını savunmak için uyguladığınız daha da dozajı arttırmayı düşündüğünüz baskı ve şiddetle tek adam yönetimini yani faşizmi bu ülkede kurumsallaştırmayacağız. Özgür, eşit tam bağımsız ve demokratik Türkiye mücadelesini genci, yaşlısı; kadını ve erkeği ile işçi sınıfı ve emekçi halkımızla er geç gerçekleştireceğiz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
betnis giriş
betnis
yakabet giriş