AKP il başkanı Ayar kendisini eleştiren parti üyelerini ayar çekiyor. Baro başkanı Peçe’yi AKP den ihraç etti - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

AKP il başkanı Ayar kendisini eleştiren parti üyelerini ayar çekiyor. Baro başkanı Peçe’yi AKP den ihraç etti

Bu haber 20 Ağustos 2023 - 14:21 'de eklendi ve kez görüntülendi.
AKP il başkanı Ayar kendisini eleştiren parti üyelerini ayar çekiyor. Baro başkanı Peçe’yi AKP den ihraç etti

AKP üyesi olan Rize Barosu Başkanı Ümit Peçe, AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’ı eleştirdiği iddiasıyla AKP’den ihraç edildi.

Hatırlanacağı gibi AKP üyesi olan Rize Baro Başkanı Ümit Peçe, eski İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman’ın Kahramanmaraş’a gönderilmesinin arka planını irdeleyen bir paylaşımda bulunmuş, AKP’nin Rize’de başarılı günlerine dönebilmesi için “ayarsız” kadroların işbaşından uzaklaşmasını temenni etmişti.

Baro Başkanı Peçe, eleştirisinde AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’ın ismini açıkça yazmamasına rağmen AKP İl Başkanı Hikmet Ayar “ayarsız” deyiminden kendisinin kastedildiğini düşünerek Peçe’yi hedefe koymuş, kendisi yerine İl Başkan Yardımcısı Ali İmran Büyük ile Peçe’ye cevap verdirmişti.

AKP, İl Başkan Yardımcısı Büyük, bir parti yöneticisine yakışmayacak bir üslupla Baro Başkanı Peçe’ye cevap vermiş, açıklamasında çeşitli imalarla ağır hakaret içeren ifadeleri kullanmıştı.

Hatırlanacağı gibi Büyük neden böyle bir görev üslendiği ile ilgili kuzeyteve,  “Büyük ödüllendiriliyor mu?, Büyük RTEÜ de koltuk sahibi mi oluyor?” manşetiyle gelişmeleri okurlarına aktarmıştı.

AKP İl Başkanı Hikmet Ayar, buna rağmen Baro Başkanı gibi önemli bir makamda bulunan ve AKP üyesi olduğu için AKP karşıtı bilinen bazı  kesimlerin eleştirilerine uğrayan Ümit Peçe’yi bu kez de partiden attırmak istemişti.

14 Mayıs 2023 milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı memleketi Rize’de yenilgiye uğratan partisine 1 milletvekilliği kaybettirten AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’ın girişimi sonucu Disiplin Kuruluna sevk edilen Rize Baro Başkanı Ümit Peçe, disiplin kurulu tarafından Partisinden ihraç edildi.

Sözlü ya da yazılı savunma vermeyen Av. Ümit Peçe ile ilgili kararı vermek için hızlı bir süreç işleten Ak Parti İl Disiplin kurulu 18 Ağustos tarihinde toplandı. Ali Haydar Er, Hüseyin Topçu, Av. Adem Kuvel, Alibey Çelik, Mustafa Sivri’den oluşan İl Disiplin Kurulu oy birliği ile Peçe için ihraç kararını verdi.

İşte o karar:
‘İL BAŞKANIMIZ HİKMET AYAR  , İL YÖNETİCİLERİMİZ VE ONLARIN NEZDİNDE PARTİMİZİ’
Ak Parti İl Disiplin kurulunun ihraç kararı şöyle: ”Dosya kapsamı dikkate alınarak tanık dinlenmesine gerek olmadığına ve ilgili Ümit Peçe, her ne kadar daha önce disiplin cezası almamış ise de, herhangi bir pişmanlık göstermemesi nedeniyle bir alt disiplin cezası uygulanmasına yer olmadığına karar verilmiştir. Kurlumuzca yapılan tahkikat sonucunda dosyadaki bilgi ve belgelere göre disiplin kuruluna tedbirli olarak sevk edilen Parti Üyemiz ve İl Kongre delegemiz Ümit Peçe’nin, sosyal medya hesabında İl Başkanımız Hikmet AYAR, İl Yöneticilerimiz ve onların nezdinde partimizin kurumsal kimliğine yönelik tahkir edici, yanlış ve yanıltıcı beyanlarda bulunduğu sabit görülmekle Parti Tüzüğümüzün 177/7 (Parti Yöneticileri, Üyeleri veya Parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamuoyu önünde gerçek dışı haber yayma iftira, hakaret, karalama veya küçük düşürücü beyanlarda bulunmak) maddesi gereğince partiden kesin ihracına ve tedbirin devamına, ilgilinin karara karşı 15 gün içinde Merkez Disiplin Kuruluna itiraz hakkı bulunduğuna oy birliğiyle karar verildi”

AKP İl Başkanı Hikmet Ayar’ın girişimleriyle partisinden ihraç edilen Baro Başkanı Ümit Peçe’nin karara itiraz edeceği öğrenildi.

Kuzey Tv olarak ihraç kararının arka planı, bununla amaçlananın ne olduğu? AKP içinde yeni ittifaklar ve tasfiyelerle ilgili yaşananlar konusunda araştırma haberlerimizle okuyucularımıza ilginç bilgiler sunacağız..

Bizi izlemeye devam edin..

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA