betnis giriş
betnis
betnis
yakabet giriş
nisbar giriş
nisbar

AKP’li Haşimoğlu ailesine Allah “Yürü kulum demiş” 11 yılda 122 ihale almış..

AKP’li Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun kardeşinin şirketine 11 yılda 122 ihale.. rizenabiz — Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi meşhur Ayder yaylası ve mera alanlarında  hukuka aykırı özel yapılar yapan ,Ormana ait..

AKP’li Haşimoğlu ailesine Allah “Yürü kulum demiş” 11 yılda 122 ihale almış..
Son Güncelleme: Whatsapp

AKP’li Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun kardeşinin şirketine 11 yılda 122 ihale..

rizenabiz —

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi meşhur Ayder yaylası ve mera alanlarında  hukuka aykırı özel yapılar yapan ,Ormana ait SİT  alanında Millet bahçesi adı altında onlarca ağacı katleden ve kesilen ağaçları ise yakın akrabasına veren Çamlıhemşin AKP’li  belediye başkanı Osman Haşimoğlu ve ailesine Allah adeta “Yürü kulum” demiş.

Dünyaca meşhur Ayder yaylasında yaptığı Otelde  hukuka aykırı yapılaşmalar olduğu iddia edilen AKP’li Rize Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun da kardeşi Ahmet Haşimoğlu’nun şirketi 11 yılda aldığı 122 ihaleden 234.7 milyon TL elde etti.

“ON BİR YILDA HER AY İHALAE ALDI”

Cumhuriyet’ten Şeyda Öztürk’ün haberine göre  Milli Eğitim Bakanlığı, 2023 yılında personel taşıma işi için 3 Kasım’da ihaleye çıktı. Aynı zamanda Çorum İl Sağlık Müdürlüğü de 1 Kasım’da 2023-2024 arası araç kiralama ihalesi başlattı. Toplam değeri 20 milyon 389 bin 435 TL olan bu iki ihaleyi kazanan ise Ayder Grup’a bağlı Ayder Turizm Ticaret Limited Şirketi oldu. Şirketin yönetim kurulu başkanı Ahmet Haşimoğlu’nun ise AKP’li isimlere yakınlığı dikkat çekti.

Çaykur Rizespor’da bir dönem yöneticilik yapan Haşimoğlu’nun birçok AKP’li belediye ve yöneticilerle yakın ilişkileri bulunuyor. Haşimoğlu’nun 2011-2022 yılları arasında 122 kamu ihalesi alması da dikkat çekti. 11 yılda neredeyse her ay ihale alan şirket şimdiye kadar bu ihalelerden 234 milyon 756 bin 468 TL kazandı. Neredeyse ihale almadığı kamu kuruluşu bulunmayan şirket, otelcilik, inşaat organizasyon gibi sekiz farklı alanda hizmet veriyor. Ayrıca Haşimoğlu, AKP’li Rize Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun da kardeşi.

“BAŞKAN HAŞİMOĞLU’NUN KAÇAK YAPILARINI VALİYE SÖYLEYEN YURTTAŞ GÖZALTINA ALINMIŞTI”

Başkan Osman Haşımoğlu geçen hafta Çamlıhemşin’de işletmecilik yapan bir yurttaşı kamuya ait bir yerde usule aykırı yapılaşma yaptığını öne sürerek Rize valisini telefonla aramış şikayette bulunmuştu. Şikayet esnasında makamda bulunan yurttaş açık olan telefondan “Başkanın oteli  kaçak, yaylada yaptığı yapılar kaçak sayın valim onları anlatsın” diye seslenmiş vali ise başkan Haşimoğlu’na  ” vatandaşın yanından beni niye arıyorsunuz kapatın telefonu” diye azar etmişti. Yaşanan bu olayın ardından başkan Haşimoğlu yurttaşı zor kullanarak makamından çıkartmaya çalışmıştı . Bu olayın ardından yurttaş savcılığa darp edildiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurusu sonrası başkan Haşimoğlu’da yurttaşın makamında kamera kaydı yaparak özel yaşamın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle suç duyurunda bulunmuş yurttaş gözaltına alınmış bir gün sonra çıkarıldığı savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.