Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de anıldı, Anne Emel Korkmaz: “Onu öldürdük diye sevinmesinler! Ali İsmail aramızda” - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de anıldı, Anne Emel Korkmaz: “Onu öldürdük diye sevinmesinler! Ali İsmail aramızda”

Bu haber 02 Haziran 2022 - 15:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Ali İsmail Korkmaz Eskişehir’de anıldı, Anne Emel Korkmaz: “Onu öldürdük diye sevinmesinler! Ali İsmail aramızda”

Eskişehir’de Gezi Parkı eylemleri sırasında dövülerek öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz saldırıya uğradığı sokakta anıldı.

Gezi Direnişi’nin dokuzuncu yılında, 2 Haziran 2013 tarihinde polis ve sivil kişilerin saldırısına uğrayıp yaşam mücadelesi verdiği hastanede 38 gün sonra hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz karanfillerle anıldı.

Gözyaşlarını tutamayan anne Emel Korkmaz, “Ali İsmail sen ölmedin oğlum. Kokun uzaklaştı benden sadece. Senin kokun uzaklaştı. Senin gibi yüzlerce çocuk yetişiyor. Yüzlerce Ali İsmail var ve Ali İsmailler hep var olacak oğlum. Seni çok seviyorum Ali” diye konuştu.

 

ALİKEV, KESK, DİSK, EBTO ve TMMOB tarafından düzenlenen törene anne Emel Korkmaz, baba Şahap Korkmaz, ağabey Gürkan Korkmaz’ın yanı sıra CHP İl Başkanı Recep Taşel, Odunpazarı Belediye Başkan Yardımcısı Emre Genç ile çok sayıda STK temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.

“ONU ÖLDÜRDÜK DİYE SEVİNMESİNLER, ALİ İSMAİL ÖLMEDİ, ALİ İSMAİL ARAMIZDA”

Anne Emel Korkmaz “Onu öldürdük diye sevinmesin katiller. Burada yüzlerce Ali İsmail var. Ali İsmail bir öldü, yüzler doğdu, binler doğdu, bunu unutmayın. Ali İsmail’i katledenler bu ülkede katil olarak kalacak. Ben çocuğumun gururunu yaşıyorum ve Ali İsmail’in gururuyla yaşamaya devam edeceğim. Son nefesimi verene kadar. Ve gezide tuttuğunuz, tutsak ettiğiniz, cezaevine tıktığınız insanlar bizim onurumuzdur. Onları destekliyorum. Onların yanındayız. Ali İsmail binlerce, milyonlarca insanın yüreğinde, bedeninde, düşüncesinde yaşıyor. Ali İsmail ölmedi. Ali İsmail aramızda. Ali İsmail yaşıyor.” ifadelerini kullandı.

(Tele1)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA