Bekaroğlu, İkizdere’den seslendi: Eğer bugün bu çalışmaları durdurmazsanız yarın biz durduracağız - Nabız Gazetesi - Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

SON DAKİKA

Nabız Gazetesi – Rize Haberleri, Artvin Haberleri,Karadeniz Haberleri,Kadın,Çevre,Bölge Haberleri,insan hakları,cinsellik,dünya,siyaset,emek

Bekaroğlu, İkizdere’den seslendi: Eğer bugün bu çalışmaları durdurmazsanız yarın biz durduracağız

Bu haber 09 Mayıs 2021 - 16:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bekaroğlu, İkizdere’den seslendi: Eğer bugün bu çalışmaları durdurmazsanız yarın biz durduracağız

Vali ve ilgili bakanlara seslenen Bekaroğlu, Cengiz Holdingin taş ocağı çalışmalarının durdurulmasını istedi.

Rize’nin İkizdere ilçesinde AKP’ye yakın Cengiz İnşaat tarafından sürdürülen taş ocağı çalışmaları sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Mehmet Bekaroğlu ve Kadim Durmaz, bugün bölgeye giderek iş makinelerinin önüne geçti.

İş makinaları durdurulduktan sonra açıklama yapan CHP’li Mehmet Bekaroğlu, derenin iş makinaları tarafından tamamen doldurulduğunu söyledi. Vali ve ilgili bakanlıklara seslenen Bekaroğlu, “Ne yapacaksanız yapın. Bugün bu çalışmaları durdurun. Siz bir süreliğine seçildiniz. Bu ülke size tapu edilmedi. Eğer bugün bu çalışmaları durdurmazsanız yarın biz durduracağız. Bugün ve yarın size süre veriyoruz. Eğer durmazsa, isterseniz askerleri bizim üzerimize salın. Önce bizi çiğneyecekler, ondan sonra burada yol açacaklar. Hadi bakalım, Mehmet Cengiz mi? Bu millet mi? Bunu tehdit mi kabul ediyorsunuz? Ya da bu akşam Meclis’i toplayıp dokunulmazlığımı mı kaldıracaksınız? Ne yaparsanız yapın. Bunu açıkça söylüyorum” diye konuştu.

Doğanın katledilmesine karşı duracaklarını ifade eden CHP’li Kadim Durmaz ise, “Buradaki canlıların yok olmasına göz yumamayız. Bunun başka çözüm yolu yok. Yapılacak tek şey bu rant planının durmasıdır. İkinci bir İkizdere yok. Bu cennet topraklara ve binlerce anıt ağaca herkesin sahip çıkması lazım. O makinaların da önüne yatacağız, çalıştırmayacağız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA